| tia a întrebat:

Am si eu o problema. Nu am sunet la calculator, am doar la erori. Nu stiu ce sa-i fac. Am instalat tot ce trebuia instalat, dar vad ca nu merge. Ma ajuta cineva? E urgent...

Răspuns Câştigător
| multimoak a răspuns:

thinking O fi placa de sunet? Cauta un expert sa vina si sa vada la fata locului...winking Macar va sti ce se intampla cu calculatorul tau

2 răspunsuri:
| andrei90tm a răspuns:

Placa video e onboard? sau?
verifica in BIOS daca nu cumva e DISABLE la controllerul de sunet. daca ii selecteaza ENABLE.
daca placa de sunet e onboard, instalezi everest sau aida32 si cauti modelul placii de baza. scrii pe google modelul placii de baza si cauti producatorul/compania placii. dupa ce aflam ce marca e cautam driver-ul pentru placa de sunet si il instalam in calculator. dam un restart.
poate sa fie si placa de sunet defecta straight face
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... pai nu stiu