| Silvia a întrebat:

Am tot vazut pe blog ca unii useri nu sunt de acord ca mumoasa sa fie expert ptc este mica de varsta si a fost aleasa deoarece este populara, nu ptc ajuta oamenii.Am stat si m`am uitat.mumoasa avea cel mai bun rank pe site, dintre userii obisnuiti...era si e pe 5...are peste 4000 de raspunsuri si peste 250 de raspunsuri castigatoare...deci asta inseamna ca a ajutat destul de multi oameni, nu? Acum ma gandesc... daca si eu voi fii aleasa la un moment dat expert, peste 4-5-100 de luni, va fi acelasi scandal? Sau probabil vor fii si mai multi useri nemultumiti...Va rog sa va spuneti parerea despre cum sta treaba cu expertii pe site, ptc atunci cand am pus eu o intrebare despre faptul ca unii experti nu merita aceasta titulatura, majoritatea userilor au fost impotriva mea.Acum...ce aveti de zis?

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

N-am nimic de comentat...
vreau doar sa spun ca eu de la inceput nu am fost de acord cu acest mod de desemnare al expertilor!
era mai bine inainte...
dar daca adminii asa au dorit... ok!
dar mi-as dori ca ei sa tina cont...nu de rank -ul in clasament deoarece puncte se obtin si atunci cand raspunzi "aiurea"...sa analizeze raspunsurile castigatoare ...sa vada cate raspunsuri folositoare, inteligente are user-ul propus...
ca,,, daca se tine cont de rank...ma pun intr-o noapte si raspund la rand la toate intrebarile...si dupa vreo 2 nopti o "detronez"pe brigaela...(am glumit)
eu ...de cele mai multe ori daca nu am nimic de spus, trec la intrebarea urmatoare...desi as putea sa dau un rasp la intamplare...si am mai acumulat 50-100 de puncte!
sti ce e trist...ca sunt multi useri buni, foarte buni...de care nici nu s-a pomenit in nominalizari
apropo multumesc din suflet celor care m-au nominalizat pe mine...

24 răspunsuri:
| Silvia explică:

Ok...am vazut ca pe majoritatea nu ii intereseaza care ce e.foarte inteligenta atitudine...sincera sa fiu eu nici nu imi doresc sa devin expert, tocmai pentru a nu ajunge in situatia asta.Si pana la urma mumoasa nici nu are avatarul incercuit cu chenarul portocaliu...deci...momentan nu e expert sau ce?

| Silvia explică:

@harciog, eu nu am nimic cu nimenilaughing
Tu cred ca ai o problema si niciodata nu intelegi atunci cand vorbesti cu minelaughingIntrebarea nu se refera la cineva anume, nici macar la mumoasa, intrebarea se refera la statutul de expert.big grin

| Silvia explică:

Offf ce`mi place cand se cearta baietiilaughing))

| Silvia explică:

@Harciog, comportamentul cui?thinking laughing

| Flav a răspuns:

Ok, n-am vrut sa intervin nici pe blog fiindca ma lasa rece toata treaba asta cu voturi, experti si tot tacamul.
Eu n-am nimic cu mumoasa, mi-e o fata simpatica ce incearca sa ajute lumea, sa fie utila. Dar nu cred ca ar fi trebuit fi pusa experta. Silvia, nu conteaza cate raspunsuri ai date, nu conteaza locul din clasament. Pe scurt, nu conteaza cantitatea, ce calitatea! Cu varsta n-am nimic, m-am bucurat cand a iesit Cami experta, fiindca am vazut raspunsuri f bune la ea, si n-are decat sa ma bucure faptul c-o pustoaica (scuza-ma cami ca spun asa, n-o fac cu rautate ) de numai 16-17 ani gandeste matur si inca nu face parte din generatia asta mc donald's.
Dar hai sa-ti spun eu tie cum sta treaba cu expertii. Raluca a dat acest titlu fiindca se simtea obligata. Stii cate click-uri a dat mumoasa pe site? Dar tu stii cate click-uri am dat eu? Foarte multe! De aceea a trebuit s-o puna, in semn de multumire ( multumim, banul ne curge ) si de apreciere ( afacerea se mareste).
Spunea ceva enigma pe blog parca... ceva cu titlul de popularitate.sau nu mai stiu cine, avea destula dreptate. La fel ca si expertii ar trebuie numiti doar aia care sunt pe profesii. In rest, suntem toti schite si bibelouri.
Crezi tu ca mai are vreun farmec titlul asta cand adminii au inceput sa faca concurs din asta? Sa ne exprimam noi votul? Gandeste-te ca inainte erau denumiti automat, atunci era mai mare multumirea si satisfactia ca cineva chiar aprecieza eforturile tale. Nu acum cand iti poti face ''n''-uri conturi si te poti vota, asta-i joaca de-a ''tara, tara vrem ostasi! '' daca cunosti jocul din copilarie.
Uite-te si tu ce fel a ajuns site-ul. Nu ne mai intelegem unul cu altul, intrebarile recente apar pe 7 pagini. Ce ajutor sa mai dai cand vezi ca unul vrea se devina emo, altul vrea sa-si inceapa viata sexuala de la 12 ani? Totul e permis fiindca click-ul pe site vine, centii urca, afacerea prospera. E un sistem piramidal unde fie ca ne place, sau nu, asta e adevarul.

| Flav a răspuns:

Dragul meu nony, dar cine a facut poll-ul asta, cine a comentat pe blog si etc? Faptul ca mi-am exprimat o opinie nu inseamna c-am tabarat pe ea. Tu privesti intr-o singura directie, fara sa vezi sau sa vrei sa vezi ) sensul altor explicatii.
Pai si nony, nu vezi ce-a iesit acum, prin concursul asta? Aici revine invidia, ca ala a avut mai multe voturi, ca ala l-a votat pe nu stiu cine si asa mai departe. Aici porneste lupta de piata.Ati vrut-o, acum suportati-o!
Da, mi-e simpatica si atat fiindca n-o cunosc si nu pot avea alte aprecieri asupra ei.Doar poate respect. Minunata e doar mama mea si atat.
Daca vrei, continuam ''dezbaterea'' pe privat ca riscam sa incomodam aici (deja am facut-o)
O observatie.ma amuza ca pe blog multi au felicitat-o dar sunt curios cati din cei ce-au felicitat-o o si cunosc sau s-au intersectat cu ea pe site. laughing Multi isi exprima urarea asta comerciala doar pentru. ca sa fie si atat.
Toate cele bune si la cati mai multi experti. happy

nony
| nony a răspuns:

Silvia, multi nu au acuzat-o ca nu a ajutat multe persoane, mai mult au fost nemultumiti ca ¨ prietenii ¨ lor nu au iesit.Asta e problema.
Daca tii minte eu am fost primul care am intrebat de ce Cami si Mumoasa nu sunt experte.Si intr-un final au reusit. happy

nony
| nony a răspuns:

Flav.gandeste-te la fata aia.are sute de ore aici, incearca sa ajute (asa cum stie ).totusi multa lume o apreciaza.si a apreciat-o pentru raspunsuri.
Si ce daca profitul siteului creste, asta e si scopul, nu? sau credeai ca a fost facut de dragul de a ajuta pe cineva.
Sa fim seriosi, portocaliul din site cui ii este specific? Postului Realitatea, asa ca Raluca este un simplu pion in tabla de sah.Asculta la randul ei ce vine de sus.
Pentru adevaratii membri nu chenarul acela ii fac sa raspunda inteligent si folositor, ci o fac pentru ca asa simt si vor sa ajute. Exact cum ai facut tu.
Dar ganditi-va la ea cand vede toate rautatile astea, dupa atata munca si atata timp.
Nu sunt de acord cu tine.

nony
| nony a răspuns:

Flav, as vrea sa vina cei 250 de oameni sa-ti dea o replica pe masura.Sa-ti spuna ca a fost cea mai buna in ai ajuta si sfaturile ei i-au salvat din incurcaturá. Gandeste-te un pic.
Da.am facut tam-tam cu expertii, si sincer, nu cred ca din cauza mea s-a distrus ¨minunatia acestui titlu simbolic si banal¨
Dar poate ai uitat de ce am postat acele intrebari. exact pentru a se evita ce se intampla acum.Pentru ca pana la urma nici unul nu este deasupra celuilalt.Vezi invidia unde este? De ce nu a iesit ala.de ce nu a iesit ala.si am ajuns sa facem postari, aduceri aminte.pentru ce, ca nu va convine ca un user a iesit expert?
Si sa nu va convina, dar mie imi pare rau ca ati tabarat pe ea in halul asta.
Poate ca tie iti e ¨simpatica¨. dar pentru alti este minunatá.

nony
| nony a răspuns:

Iubeste-ti aproapele...

| psiholoaga a răspuns:

Pe blog cred ca oliana a dat cel mai bun raspuns. Nu e vorba de varsta. Poti avea 14 ani si da raspunsuri inteligente si utile. Mumoasa e o persoana placuta, eu asa o vad. Nu s-a remarcat prin cine stie ce raspunsuri inteligente sau amuzante. Ca si in viata reala, persoanele placute sunt apreciate. Nu deranjeaza cu nimic si nu se remarca prin nimic deosebit. Faptul ca ea are foarte multe raspunsuri castigatoare eu zic ca e important. Daca oamenii s-au simtit ajutati de raspunsul ei, chiar daca a fost de genul: nu stiu, mai cauta, inseamna ca, intr-adevar, oamenii au fost ajutati. SAU o plac. Am vazut ca ai trecut-o la cea mai buna prietena, in topul Psihoyounger, asa ca initiativa ta e demna de laudat, demonstreaza loialitate. Insa in relatii (de amicitie sau de cuplu), uneori, e nevoie si de obiectivitate. Nu pot spune ca ea nu "merita" sa fie expert TPU, pentru ca, in opinia mea, nu e nimic de meritat. E un titlu comercial, dat pentru popularitate, pentru raspunsuri, pentru simpatii. Mai conteaza pentru ce? Oricum nu poti face nimic cu el, adica nu iti ofera niciun privilegiu: nu ti se incarca mai repede siteul, nu iti apar raspunsurile mai repede, nu primesti lunar, prin posta, 2 covrigi si o ceapa degerata. Sincer, nu inteleg tot tam-tam-ul asta cu "cine merita si cine nu merita", din moment ce stim cu totii (sau macar cei care au ochii larg deschisi) ca e un artificiu comercial al siteului, care nu valideaza in vreun fel o persoana.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pentru mine nu au decat un chenar portocaliu in jurul avatarului. Dar chestia cu expertii cred ca e pusa mai mult pentru cei noi care pun o intrebare, ca sa stie ca in raspunsurile date de experti sa aiba mai multa incredere.

| Cryssy a răspuns:

Pai... ce sa zic...eu sunt de parere ca mumoasa chiar merita titulatura de expert...In rest...nu stiu...

| BUBULINA a răspuns:

Mda sunt si eu pe acolo...
Din partea mea sa fie tot site-ul expert nu ma deranjeaza cu nimic(nu pierd eu nimic si nici nu castig)
Dar eu care sunt de ceva timp aici pe site stiu cm era inainte cu experti TPU
mai bine zis uite iti dau niste exemple de experti TPU BUNI :
Brigaela, Psiholoaga, Oliana
Are mumoasa 250 de fundite dar te-ai uitat si tu la raspunsurile castigatoare?
Eu nu vad un raspuns care sa ma uimeasca!
NU varsta e problema
De ce la cami nu am spus nimic ca a facut'o experta, este mai mare de cat mumoasa cu un an, nu varsta conteaza ci ce raspunsuri dai, iar raspunsurile
lui cami sunt mai bune de cat ale mumoasei de 100 de ori
si Cami e sincera de fel.
mumoasa este prefacuta
de ce spun asta?
uite iti dau ex:
la intrebari de genu :Sunt frumoasa in poza de la profil?
raspunsul lui mumoasa: Da esti foarte frumoasa esti superba:*
Parerea mea este o prefacuta alerga pentru fundite!
Toate respectele mele pentru Flavwinking
Si sunt ceva useri care merita cu adevart sa fie experti si nu's

luciana
| luciana a răspuns:

Aprob ce se discuta aici; avem o mare dilema asa cum spun si baietii... Asteptam sa se revina la fostul regulament, care nu creea atatea suspiciuni cu privire la voturile pentru. expert TPU.Este cel prefarat si pentru. acesta, eu sunt prima care votez. Sper ca fetele votate pentru "expert" vor iesi invingatoare si vor demonstra ca increderea celor ce le-au votat, nu a fost in van... Le doresc succese si sa fie mereu pe culmi! Tuturor va doresc numai bine. Lucien.

| cioko19 a răspuns:

Sunt total de acor cu @ BUBUlina!
Dar totusi.nu inteleg de ce se face atata tam-tam pentru chestiile astea? Doh.

| lora_9285 a răspuns:

Pt mine, toata lumea este experta atata timp cat, raspunsurile lor sunt demne de luat in seama.Cand vrei sa -ti oferi ajutorul sincer, nu cred ca ar trebui sa te intereseze cat, ori cum de repede vei ajunge expert.Interesul este acela, doar de a ajuta. Iar restul vine de la sine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Experţii acestui site sunt cei care sunt întradevăr folositori pentru cei care au pus întrebări.
Şi cei mari au de învăţat de la cei mici, nu numai invers!
Bravo ei, chiar dacă este mică de vârstă a dat dovadă de seriozitate.
Respectele mele.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastreaza-ti dreptul de a conversa sincera in cea ce crezi si cind vei fi experta si in cazul asta si mergi inainte. Ce ai tu cu meritele unora sau cu insuccesele altora? Eteeee...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AAA...statutul de expert zici Silvia? Ptr mine n-a avut valoare nici un statut. E problema mare de comportament?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai Silvia, drept sa-ti spun, ai avut atitea raspunsuri in legatura cu expertii mai ales Flav a fosat destul de concludent. Ce vrei mai mult de atit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer. degeaba va certati pentru un simplu titlu pe un site. Nu castigi vreun premiu sau nu te ajuta cu nimic in viata reala daca devii expert. Iti creste popularitatea doar pe site. Mai bine sa ne ajutam intre noi si sa lasam comentariile rautacioase la o parte pentru ca nu ne ajuta la nimic. :*

| ivyla a răspuns:

Eu iti recomand sa incerci sa ajuti oamenii ca asa ajungi expert si sa stii ca nu toti iti vor tine partea.