| Exal a întrebat:

Am un aparat de cafea dolce gusto ai vreau să știu dacă e okey să îl folosesc doar pentru încălzirea apei. Mi se pare prea costisitor să cumperi capsule de cafea așa că prefer să iau pliculețe de cafea sau ceai si sa le fac cu apa încălzită de aparat. Am pus o capsulă goala de milk si am lăsat să curgă apa chioară. Poate asta afecta aparatul?

1 răspuns:
| Opianne a răspuns:

Teoretic nu. Curata-l din când în când cu oțet că să eviți depunerile de calcar. Amesteci oțet in apa pe care o pui in el.Gen o dată pe două ori pe lună.