| Denysa-Myhaela a întrebat:

Am vazut si eu acum filmul "weekend cu mama"ce ziceti despre film pe mine ma intristat finalu se facuse si "cristina" fata de treaba

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

A fost bun, pacat ca finalul a fost asa previzibil si nasol, cum zice si urbanghost. Ar fi fost realist ca tipa sa recidiveze si sa moara de o supradoza, uitandu-si copilul acolo, ca in requiem for a dream, cand toti adultii sunt dusi pe taramuri iluzorii si copilul moare in leagan, de foame, dupa cateva zile. In realitate, toxicomanii nu pot renunta la drog dupa un simplu discurs de la rude, indiferent cat de emotionant e.

| tukhey23 a răspuns:

Si mie mi-a placut mult.Nu credeam ca o voi vedea, pe frumoasa si talentata Adela Popescu, injurand in halul ala.Eu cred, ca filmul e reusit... happy

| Yly a răspuns:

Mie mi-a placut filmul, erau multe chestii interesante.adevaruri generale.final nefericit in rest ok.happy

| iulia_5454 a răspuns:

L-am vazut in saptamana cand a avut premiera.naspa final.nu ma asteptam

| Amelia87 a răspuns:

Care a fost finalul? Eu nu l-am privit.

| Amelia87 a răspuns:

Revin : am privit ieri filmul...Finalul ambiguu: nu prea am inteles, deci a fost omorita de Johnny sau cum? Ca nu s-a aratat ca a luat o supradoza, ceva. Si cu fetita cum ramine? A fost rapita? In fine: filmul mi-a placut dar finalul...total neclar. cel putin pentru mine. thinking

| urbanghost a răspuns:

Mi s-a parut cel mai naspa film care l-am vazut vreodata straight face Barem finalul a fost jalnic rau de tot

| zuly a răspuns:

Foarte frumos. Mi-a placut mult. Ilustreaza o realitate foarte trista din pacate.straight face

| rox a răspuns:

Intradevar Adela Popescu si-a jucat foarte bine rolul.Finalul filmului m-a luat prin surprindere, si asta mi-a placut.

| SmileThreatening a răspuns:

Filmul este absolut incredibil, finalul insa a reusit, prin surprinderea mea, care nici nu ma asteptam, sa ma marcheze, un final tragic, m`am gandit o perioada de timp la greselile Cristinei, Luizei si cele ale lui Felix.Luiza are de ales intre:viata saraca din romania si un trai mai bun in Spania, se pare ca a ales a doua varianta, isi lasa fiica in varsta de numai 3 anisori in grija rudelor, iar Felix, tatal Cristinei prefera sa scrie articole si carti despre copiii care se simt marginalizati, deoarece parintii aleg sa plece in strainatate sau sa-i abandoneze, iar el, tatal Cristinei, greseste la rndul sau, deoarece refuza sa se intereseze de viata fiicei sale, iar ea cade prada ispiteti, anturajului negativ, iar cand totul incepea sa capete un alt sens, Glont pentru. a`si salva propria viata, alege sa o vanda pe Andreea, fetita Cristinei, unor traficanti.Cris moare, in incercarea de a`si salva fica. Extraordinar filmul.

| SmileThreatening a răspuns:

Randul, ispitei, scuzati greselile blushing