| toxicgirll a întrebat:

Am vazut un film acum cativa ani mai intunecat sa zic asa. din cate imi amintesc era orba despre 3 copii. o fata mai mare pe nume violet o fetita mica si un baiat. erau frati. parintii lor au murit inturn incendiu parca. si ei sau dus la matusa lor. dar un om ia omorat matusa [ parca]. au fost adoptati de inca un om care avea multe reptile [ din cate imi amintesc] pe care la omorat si pe asta. iar copii au fost adoptati de omu ala rau. [ un flede conte ] statea intr-o casa intunecata si ii punea pe copii sa faca curat sa spele vase. mai tin minte ca incercat sa ii omoare pe copii de multe ori. odata pe sina de tren. dar au scapat. cam asta e ce imi aduc aminte
daca stie cineva cum se numeste filmu vreau si eu sa stiu.

cine da filmu corect primeste funda. :*

Răspuns Câştigător
| OanaPissy a răspuns:

A series of unfortunate events se numeste.
Iti multumesc ca mi-ai amintit de el.
M-am cam speriat de omul acela pentru ca a vrut sa ii calce trenul pe copii si ei sa moara ca el sa le mosteneasca averea.
A fost foarte bun filmul.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmul se numeste''a series of unfortunate events''