| eliza7943 a întrebat:

Am visat multi serpi, eram la tara la bunica si stra-bunicul meu... pe el nu l-am visat dar eu si bunica ne chinuiam sa-i omoram, erau niste serpi mari si erau negri si galbeni, am omorat cativa dintre ei si au mai ramas 2, unul galben si unul negru care mereu reuseau sa ne muste si nu puteam sa-i omoram.
Ce poate insemna?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Creierul vorbește în vise prin simboluri.
Șarpele este o parte foarte veche din ființa noastră.
Conform Bibliei, cu toate că este considerat un personaj foarte negativ, a contribuit la formarea noastră ca oameni. Datorită așa zisului păcat de neascultare sugerat de șarpe, am intrat în rândul oamenilor, că în rai nu făceam nimic.
În a doilea rând șarpele este simbolul vindecării, el apare pe vasele cu medicamente din antichitate.
Allte popoare vechi îl consideră ca fiind un animal foarte înțelept.
Astfel, deoarece ai visat cu animale respingătoare, veninoase, cu care a trebuit să lupți, visul este un coșmar, care descarcă tensiuni, dar visul nu este neapărat cu semnificație negativă.

| ibaal a răspuns:

Nimiclaughing
Nu cred in asta!
Si eu cand am un vis/cosmar mai intens, intreb pe altii sau caut pe net interpretari, mai mult pentru amuzamentlaughing
Oricum nu ai cum sa stii exactbig grin
Daca intrebi 10 oameni, 10 raspunsuri diferitelaughing
Mama Omidabig grin