| anonim_4396 a întrebat:

Are rost sa faci facultate in 2021?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Are rost sa faci facultate oricand daca ai un job asigurat dupa si stii ce vrei de la acea facultate, daca te duci doar sa iei o diploma sa o treci acolo de forma o faci degeaba, timp mancat, bani mancati total degeaba.

| T0T a răspuns:

Nu are rost, că e la modă să fii prost. Am făcut și o rimă.

| goguPatent a răspuns:

Logic si indubitabil daca vrei o meserie calificata are rost si facultatea.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nuuuuuuu! 2021 e an blestemat, încearcă la anul (atunci va fi ok).hee hee
Dar, serios vorbind, totul ține de ce vrei să te faci. Dacă vrei să fii muncitor pe șantier, nu faci facultatea. Dacă vrei să fii profesor universitar, faci facultatea. Ține strict de ce așteptări ai legat de viitor. Vrei să fii ofițer în armată? Faci facultatea! Vrei să devii casier? Merge și cu 10 clase!

| Ana2920 a răspuns:

Depinde de ce vrei tu să te faci, adică ce job vrei să ai. Ca să ajungi la unele joburi pe care ți le dorești da, trebuie să faci. Dacă nu, e decizia ta, eu nu mă bag.

| Ana2920 a răspuns:

A și nu numai de job. E foarte important pentru viitorul tău! Vrei să fii prost și să râdă lumea de tine? Eu cred că nu.