| anonim_4396 a întrebat:

Are sau stie cineva de windows xp sp3 vienna edition 2009? Cum e? Ce are nou fata de un windows xp obisnuit? E mai bun decat vista?

Răspuns Câştigător
| mirella25 a răspuns:

Buna, ai mai multe alternative de a afla raspunsul la intrebarea care te framanta, dar acum depinde si de ce anume te intereseaza, poate cum functioneaza aceasta versiune de XP, compatibilitati de sistem sau, poate de unde-l poti downloada.
Daca vrei sa-l downloadezi, uite aici un link catre un site:
http://www.cum-sa.com/download/winxp/303.html
Daca vrei sa stii ce "poate"acest sistem, scrie in butonul de cautare de la Google: windows xp sp3 vienna edition 2009 sau, cum functioneaza acest sistem, ce avantaje si dezavantaje are, etc.
Sper ca te-am putut ajuta:)

3 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Si eu as vrea sa-mi instalez windows-ul asta, pentru ca e mai bun decat XP-ul, din urmatoarele motive: Programul respectiv nu este un nou tip de windows, cum e vista de exemplu, este tot un xp, numai ca modificat, si tocmai de-asta cred ca este mai bun, pentru ca toate modificarile ce i-au fost facute nu s-au rezumat numai la nivel de interfata, ci i-au fost facute optimizari si la nivel de sistem de operare. Din cate am inteles netul va merge cu vreo 30% mai repede decat pe xp-ul normal, aplicatiile vor rula mult mai bine, si multe altele. In mod normal daca sti programare si "le ai" cum se spune, iti poti face xp-ul sa fie exact ca acest Vienna, pentru ca tot ce are el practic sunt doar modificari (imbunatatiri sa zic asa), nu are componente windows in plus cum e la vista,(doar circle dock care imi place :X) iar per total acest sistem de operare merge mai bine decat xp, si consuma si mai putine resurse, deci categoric merita instalat dupa parerea mea happy

| cheloo74 a răspuns:

Pai poate are diferente dar in nici un caz el nu este facut de Microsoft. Orice windows care cuprinde in titlu termeni de genul asta ca "vienna edition" e de fapt windows obisnuit care e modificat de cineva cu talent. Oricine poate sa compileze un windows la care sa mai adauge si alte programe care sa se instaleze odata cu el. Sau mai multe teme. Dar decat windowsuri din astea mai bine xp Profesional cu service pack 3 si atat. Fara modificari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are si key