| andrei123 a întrebat:

As fi interesat de niste monede vechi...cine are colectie sau ceva monebe/bacnote sa scrie aici din ce an si de cat e moneda/bacnota...(daca se poate cei care rasp sa fie din bucuresti sau prin apropiere) Multumesc anticipat

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Am o bancnota de 1 leu din 1966 si o gramada de monede, prea multe ca sa fac acum o lista. Unele sunt din argint cu valori intre 100. 000 si 500 lei (1944). Cred ca cea mai veche pe care o am e din 1932, ceva moneda germana de 15kon.