| lilikris a întrebat:

As vrea sa ard putin o foie la margini, insa nu stiu cum se face. Imi puteti va rog explica cum trebuie sa procedez?

Răspuns Câştigător
| PashaBiceps a răspuns:

Trebuie sa o arzi cu o bricheta, iar cand arde pana la punctul dorit, nu sufli, caci mai tare arde, strangi partea care arde cu degetele, caci nu frige, doar te murdaresti... Prima data o sa arda tare, suflii pana se stange flacara, apoi procedezi cum am spus mai sus.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu bricheta arzi usor foaia, nu e chiar asa greu. Sau un chibrit. Doar sa fii atenta sa nu arzi prea tare.

| cristinela4 a răspuns:

Salut, ia un cotie de chibrituri sau o bricheta si aprinzi atent o bucatica din marginea foi nu astepti mult si stingi flacara cu degetele si aprinzi bucata alaturata si procedezi ca in primul caz. Nu teme ca se va primi abstract, asa e mai dragut! Doar sa fii atenta sa nu o arzi prea tare! mult succes

| MamaNegri a răspuns:

Eu am facut asta de zeci de ori pentru niste proiecte. Ei bine cel mai avantajos din punctul meu de vedere este cu lumanarea, pentru ca daca folosesti un chibrit se stinge repede, iar daca folosesti bricheta trebuie sa stai permanent cu degetul pe ea. Pui usor flacara pe margine scuturi foaia, si va fi asa rosu pe margini, va arde dar faa flacara, iar apoi pui degetul cand vrei sa se orpeasca sa nu mai arda. Nu doare sau ceva de genul daca te gandesti ca te vei arde. Bafta!