| chiftelutacrocanta a întrebat:

As vrea sa-mi adun toate gandurile triste ca pe niste soldati in camera mea si sa imi intreb fiecare gand trist in parte de ce ii place atat de mult sa locuiasca in mintea mea? As vrea sa-mi adun si gandurile care-mi distrag atentia ca pe niste copii de gradinita si sa-mi intreb fiecare gand care imi distrage atentia de ce nu ma lasa sa-mi traiesc prezentul? Tu cum te intelegi cu gandurile tale?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ce poetic eşti azi...

Eu cu ale mele încep să mă împac din ce în ce mai bine. Nu am am de a face cu haosul ce a fost odată în capul meu.

| Doub a răspuns:

Io aş vrea un pahar de vin.

| WaterDrop a răspuns:

Chifte`, nu`ti stiu toate gandurile, dar cu siguranta trebuie sa scapi de cel cu Guta laughing. Gandurile ne omoara pe toti, de aceea trebuie sa invatam sa le controlam.

| chilledzebra a răspuns:

Am destule tratate de pace cu ele, recunosc, dar uneori cand simt ca efectiv imi bombardeaza capul de parca ar vrea sa scape, incerc sa trag aer in piept si sa imi amintesc ca nu pot sa ma las batuta acum. Expir tot si apas pe REFRESH. Daca nu merge, le trag un sut in fund si ma descotorosesc de toate. Iar daca au tupeul sa revina(asta in cazuri mai grave), am doar o solutie. Ma descarc prin lacrimi. Am momente cand simt ca sunt o lasa, deoarece dau le dau frau liber stropilor de apa sa ma invaluie, insa e mai bine asa decat sa tin totul in mine. Am trecut prin depresie. Oamenii zic ca e oribil, eu zic ca e folositoare. Poate e de necrezut, dar te vindeca.winking

| ALittleDeath a răspuns:

Asigura-te ca ai tras suficient pe nas inainte

| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

Nu exista om sa nu aiba ganduri si bune si rele,in general cele rele sunt cele care ne invadeaza mintea si nu ne dau pace,cele bune apar mai greu,daca ar fi fost mai multe ganduri bune, cred ca am fi fost mai fericiti ca oameni, mai impliniti, doar ca trebuie sa privesti si gandurile rele cu ochi buni, si sa nu te lasi prada lor pentru ca vei ajunge sa suferi, sa numai ai incredere in tine in oameni etc.EU zic sa privesti partea buna a lucrurilor,ca traiesti, ca ai un acoperis deasupra capului, ca esti sanatos/oasa, si ca sunt altii pe lume care sunt mult mai rau decat tine. happy Orice om sufera si eu am momentele mele si imi aduc aminte de pers dragi care le-am pierdut, si de fostele iubiri dar asta este cursul vietii :*.