| alin131 a întrebat:

Atentie! Aceasta este doar o gluma menita sa te faca sa razi de nu mai poti si eventual sa descoperi rasul pe care nu stiai ca il ai (eu cand rad fac ca magarul I-ha, I-ha).

Daca faci pipi pe tine schimba chilotii azi!

Asa,

Atentie, ce urmeaza este fictiv si doar cu scop de a rade cu gura pana la urechi ca atunci cand stai cu fata la ventilator la treapta maxima si gura deschisa.

Sa spunem ca exista un ring de box si intra in el Lemnariu (o papusa din lemn) si cu Kikichu (un fel de boxeor profesionist din plus si cu aspect de chihihuaua cu coada de fulger.

Lemnariu are ca si arma sabia de lemn care se face ca otelul cand se gandeste la termite si piciorul puternic din lemn de nuc cu care da goluri spatiale cand joaca fotbal in alta galaxie.

Kikichu este din plus forjat cu aluminiu pe la umeri ca sa dea bine... Asta are ca super putere coada care arunca fulgere electrice cu aspect de turturi si sapca care scuipa guma de mestecat mestecata prin cozoroc. Urechile sunt senzori pentru ca el nu vede bine prin ochelarii de sudura care ii poarte si asa se orienteaza...

Lupta se face in intuneric si la cele patru colturi ale ringului se afla 4 licurici care primesc suturi in fund ca sa lumineze (un fel de curent alternativ).

Arbitru este o veverita cu ani de sala si aminoacizi, modificata genetic sa arate a urs... (nume de cod Pufoasa0, 07)

Cu cateva secunde inainte de inceperea meciului, Lemnariu unge incheieturile cu clei, si kikichu da cu spray de electrician pe coada.

Lemnariu este in starea mentala de lupta si ii tremura mana de nervi si lipsa de calciu (var), iar Kikichu se gandeste la fosta nevasta care i-a luat din coada la divort infuriat ca taurul cand vede rosu. (nevasta lui era ca un trandafir de frumoasa)

Cei doi incep a se lovi de nu mai ajunge foaia la politist sa scrie daunele provocate si sar aschii ca confetiile la petreceri aniversare.

Lemnariu cu jumatate din sabie ciopartita de fulgerele cu turturi ale lui kikichu scoate fatala.

Aceasta este un fel de minge de ping pong care se sparge in bucati si elimina resturi de pufarine multicolore care se fac cerculet si il imobilizeaza pe kikichu.

Kikichu strans de burta de cerculetul pufarinos scoate un gaz prin emesdos care il amesteste pe Lemnariu cazand la podea cu miros ignifug inhalat...

Kikichu castiga lupta dar aceasta este doar de moment pentru ca urmatorul concurent pe care il va infrunta in lupta pentru suprematia galaxiei de apa calda la comun este nimeni altul decat Testoasa testtosteroneza cu medalia de aur, platina si cupru la lupte libere in casa.

Ai ras?

happy

By the way, asa ne distram noi la scara blocului in anii 90+ cand acesta era un joc la care trebuia sa te abti din ras. Cine radea pierdea runda si in finala ramaneau doar doi care se luptau si cine castiga era campionul zilei.

(un fel de nimic special se acorda un premiu de excelenta cu un sut in fund in mare parte)

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că o să râd mâine, știi, eu sunt ardelean și îmi pică fisele destul de greu.
Dacă o să reușesc să râd, o să te anunț.