| anonim_4396 a întrebat:

Atentiune TPU, adunarea! Vreau ca aceasta intrebare sa vie vazuta si de Stela, mai bine zis conversatie, deci vreau multe pareri! Acest site este umplut in ultimul timp de oameni care cer conturi pe diferite jocuri cu bani(gen webkinz), sau conturi la diferite jocuri RPG, aceste conturi avand lvl mare(gen metin, eu faceam acum ceva timp conturi cu diferite charactere si le cresteam pana la vreo 80-90 si dupa le vindeam pe 200ron(faceam un character in cam 2 saptamana), dar atentie, 200ron de character...asa ca...si aveam vanzare, iar o mie de oameni de pe TPU cer pe GRATIS asa ceva).

Concluzie:

Se umple site-ul de intrebari nefolositoare care ocupa spatiu, avand parte de mai putine raspunsuri oamenii care chiar au nevoie.

Daca cineva ar da un cont ar pune o intrebare de genul: "Cine vrea cont de metin(ca exemplu) sa spune si ii dau un mesaj privat cu contul si parola!"

In felul acesta intrebarile care chiar au nevoie de raspunsuri ar avea raspunsuri!

Ar mai fi ceva!

Cand userii acestui site(majoritatea) vad un raspuns de la un user expert il iau pe acela de bun fara sa se mai uite si la restul...
Este chiar deranjant, deoarece oamenii care raspund se gandesc sa te ajute cum pot ei mai bine, sa-ti dea cel mai bun raspuns pe care-l pot da, iar tu nici macar nu te obosesti sa il citesti, chiar daca asta ar fi spre BINELE TAU!

Mai sunt multe chestii care ar mai trebuie desbatute(au mai fost chiar in linkul asta http://www.TPU.ro/......ngem-la/), dar nu destul!

As vrea sa vada si Stela ca acest site este plin de oameni care nu gandesc cand pun o intrebare!

Sper ca am fost explicit in ce vreau sa spun!

Bafta la comentat si scris! Replicile cu valoare vor primi puncte, bine inteles, iar cea mai buna replica funda.

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Din pacate cu totii am vazut asta. A fost o vreme cand eu m-am retras de pe tpu.Nu mai puteam ramane sa vad asa ceva.Site-ul imi este drag la fel ca si cativa oameni de aici dar conducerea lui lasa de dorit. AAA si apropo Stela daca vezi conversatiile de aici, fa-i te rog si ce te-am rugat eu de atatea ori in mesajele pe care ti le-am trimis. Tine seama si de dorintele userilor ca in fond noi alcatuim comunitatea, noi suntem cu adevarat TPU.

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. La mulţi ani!
Scuză-mă, multă vorbă pentru nimic.
Mai aşteaptă până când o să se facă "curăţenie" pe site. Adică până în 2012 sau 2013, nu ştiu sigur thinking
O zi frumoasă, Crăciun Fericit happy!

pa, pa.

| Libelle a răspuns:

Expertii dau raspsunsuri bune, au mai multa experienta, si in general au varste.Peste 18 ani.Stiu ce vorbesc.
Asa la o intrebare de genul:
-cati ani ai?
-de unde esti?
-cat costa telefonul x
-unde gasesc cizmele y
-m-a parasit iubitulcum sa il uit?
-cum se cheama melodia aia?
-etc etc etc
Se baga 20 de raspunsuri.
Da cand e abordat un subiect care necesita ceva cunostinte intr-un anumit domeniu, sau de ce nu din ``de-ale vietii``se baga cine se pricepe.Sau ma rog, cine crede ca se pricepe.
Si in general experti, si utilizatori satui de subiecte banale gen ``ce ai facut azi?``
Si normal ca raspunsul e apreciat.Pentru ca e un raspuns BUN
Se pierde esenta site-ului, de e ii ajuta pe ceilalti, de a fi mandru cand dai un raspuns si a vedea ca a fost apreciat.
Toata ziua goana dupa fundite. Zici ca se dau bani pe ele.
Mai gasesti pe unii frustrati de se injura si se cearta pe la cate o intrebare, si la fel ``cont de metin`` ``cont de lady popular`` ``la second life cum fac aia`` ``si tot felul de porcarii care practic nu isi au rostul, si dauneaza imaginii site-ului.De ce sunt 100. 000 utilizatori si decat 500 activi?
Intri odata, te duci la dragoste si sex, auzi pe-aia ca si-a bagat pixu-n *****, te mai uiti pe la intrebari si vezi banalitati inutile, puse de copii cu minte de 11 ani. De genul ``cum il fac pe x sa ma placa``.``x se uita la mine.ma place?``. Pe mine ma umfla rasul cand vad atat prostie, si de-aia nu-mi mai vine sa plec. Dar prim impresie a unui user nou e ca nu are ce cauta aici
Faza adevarata si nasoala e ca nu exista solutie.
Si faza si mai adevarata si mai nasoala e ca cineva isi are profitul de aici.Si am comentat destul.

| User a răspuns:

Prietene, cate Stela ai consumat pana acum?

| Narfundo a răspuns:

Mi-se pare normal sa luam in serios intrebarea unui expert.Macar cu atat sa fim de ajutor pentru eitongue{si-au castigat respectul}. Cat despre cei care pun tot felul de intrebari...lasa'i. Unii chiar sunt ajutati.Eu am dat odata un caracter la metinhappy

| andreyusnice a răspuns:

Un raspuns de prost gust Paul27
Vreau mai multe replici!

| Lluvia a răspuns:

Ai perfecta dreptatehappy
Unii nu se gandesc sa ajute, vor doar fundite straight face de ex "daca vrei sa vb lasa'mi id tau, fundita?"
Mi se par absurde chestiile astea.
Si de multe ori vezi peste 20-30 de raspunsuri la intrebari complet aiurea, fara sens, si fara nici o logica, si la o intrebare care ar merita toata atentia noastra abia daca primeste 2-3 raspunsuri.(am pus si eu o intrebare in genu' la a ta daca te uiti)
Astia suntem noi oamenii, nu prea putem schimba nimic decat sa incercam sa fim noi mai buni. Restu' vine de la sineoh go on