| Madalina a întrebat:

Ati citit cartea "O plimbare de neuitat"? de Nicholas Sparkshappy
Cum vi s-a parut?
Azi am citit-o...
Si m-a lasat "fara cuvinte"...
Prea frumoasa:X:X:X

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu am citit-o dar iti multumesc pentru sugestie. O s-o trec pe lista mea de carti de citit.

12 răspunsuri:
| dydy1 a răspuns:

Superba carte

| mrsolo a răspuns:

Suna bine, nu am citit-o!

| Bubble a răspuns:

Stiam ca se traduce. o iubire de neuitat.In fine.Imi place mai mult filmul

Răspuns utilizator avertizat
| Marfi a răspuns:

Unde ai citit carteapuppy dog eyes? o caut si nu o gasesc x_x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"A walk to remember" este filmul original in engleza. Nu vad de ce ar fi "o iubire de neuitat" pentru ca "a walk" nu este egal cu "A love" si deci, a walk inseamna o plimbare. Poate ca pentru film traducerea e altfel dar titlul cartii asa este bun. Este ca si cum ai traduce Love story : Dragoste incredibila... adica totusi. unele chestii nu se pot traduce mot-a-mot dar macar a walk to remember sa stim ce inseamna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super... una din cele mai bune carti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde o pot download'a in romana?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea e minunată! Am plâns şi la carte şi la film!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suuuuuuuuperba! vreau s-o citesc din nou, dar de unde?happy

| Ooops17x a răspuns:

De unde pot citi online? va rog mult ziceti-mi

| sqwizzz a răspuns:

Da, acum am terminat de citit. Mi-a placut foarte, foarte mult.
Sunt baiat si n-am crezut ca este o poveste de dragoste atat de frumoasa, mi-au dat lacrimile, pe buna dreptate, si nu sunt genul care plange, sau care citeste "love stories". Intodeauna am visat sa fiu ca si London, sa-mi gasesc iubirea unde nici nu ma gandeam ca o voi gasi, da' inca mai am timp sa o gasesc happy... In concluzie, si pe mine la lasat "Fara cuvinte"... love struck!