| deadhoe a întrebat:

Ati fi impreuna cu o grasa frumoasa la fata sau cu o slaba mai eh la fata?

40 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

As fi cu o femeie care e normala, sa nu fie ciuma paduri, dar sa aiba coloana vertebrala.Intelegi ce spun? Ceva calitate.De cantitate,cum deschid tv-ul, Facebook, etc vad la cantitate de ma satur. Unde e calitatea? Nu cer o femeie fotomodel, cer una normala, sa aiba si defecte, sa aiba si complexe.Nu imi pasa, atata timp cat stie sa respecte, sa vorbeasca, si cel mai important, sa iubeasca xD

| Evolution a răspuns:

Daca vorbim doar de trasaturi fizice, eu sincer prefer fetele mai "plinute", in sensul in care sa am pe ce sa pun mana. Nu sa fie slaba la modul "schiloada" sa se vada si oasele din ea. Mai bine cu forme si ceva carne pe ea, decat schelete si silicoane sau altele happy
Alea mi se par mult mai naturale decat cele slabe care isi rup coloana ca sa aiba fund. Just my opinion happy
Vorba aia si la baieti... este normal sa ai patratele daca ti se vad si oasele in tine si esti slab rau si este normal sa fii mai masiv si puternic intr-un anume fel daca ai grasime 80% din tot corpul.
Dar sa ai patratele lucrate si sa fii mare in sensul in care ai doar 20% grasime corporala, e mai greu happy

| RAY a răspuns:

Depinde de care ma atrage mai puternic si daca e atee,agnostica,non religioasa, ca degeaba e slaba, grasa si fanatica religioasa, sa ma fereasca iahve de asa ceva, amin

| Drimmero a răspuns:

A doua varianta, imi plac fetele subtirele.

| relian a răspuns:

Ai ce ai cu fata ta,ti se pare ca ar fi grasa,sper ca nu ma insel dar ai mai pus cev a intrebari legate de chestia asta ca ai avea fata grasa si in rest esti slaba.
Eu prefer sa arate la fata cat de cat, ca o fi grasa slaba fata merge, dar la corp sa fie slaba, bine nu scandura, ori element de calorifer laughing

| deadhoe explică (pentru relian):

Nu am fața grasă, unde ai văzut asta?

| LoveSleep a răspuns:

Cu niciuna, de ce aș alege între 2 tipe nașpa? Celelalte i le lăsăm lui Drimmero, sau ce?

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Dobitoaco, pana si acele doua ' naspa' fug de tine, nu e nevoie sa mi le pasezi mie.

| SilentRain a răspuns:

Grasa si frumoasa

| Sn4k3 a răspuns:

Nici una, nu mai exista alte fete sau ce laughing?

| Hammurabi a răspuns:

Alegeți ce vreți fraților, că după ce o luați de nevastă, tot la 100 de kile ajunge... :))
https://www.youtube.com/watch?v=oo4cktWIls0

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Las ca o expediem in Grecia

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Stai liniștit că și aici sunt grase și frumoase... laughing

| RainmakerX a răspuns:

90% as alege slaba, acum depinde si ce intelegi tu prin "eh".

| Dismally a răspuns:

Daca la inteligenta, caracter etc. sunt similare atunci probabil as alege-o pe cea mai grasa happy

| deadhoe explică (pentru Dismally):

E curu auzi la el caracterul

| Dismally a răspuns (pentru deadhoe):

Pai da, conteaza foarte mult daca vrei sa fii impreuna cu cineva cum ai intrebat, nu doar o noapte.

| HazelEyes77 a răspuns:

Imi plac cele slabute mi se par mai feminine. Nu mi se par atragatoare persoanele care nu au grija de corpul si sanatatea lor -nu zic sa fie obsedate de aspectul fizic si sa stea cu orele in oglinda sau cu ochii pe acul cantarului. Pana la urma fiecare cu gusturile si idealul lui de frumusete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde eu am preferinte si o fixare pe fetele mai skinny. Iar urât/frumos depinde cum vede fiecare, as avea mai mult respect pentru una slabã, degeaba a dat natura frumusetea unei grase, daca isi bate joc de ea.

| HazelEyes77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi a placut raspunsul tau. Gandim oarecum la fel din punctul asta de vedere. Si eu prefer fetele skinny care mi se par a fi mai finute, delicate si feminine comparativ cu cele care nu se prea preocupa de aspectul lor fizic sau de kg acumulate in scurt timp. Si da frumusetea e o insusire fizica care e privita subiectiv... daca unor persoane anumite trasaturi li se pare wow altii poate le vad ca respingatoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HazelEyes77):

Da acum Depinde sunt fete care aratã bine si plinute, dar fiecare cu preferintele personale.

| LoveSleep a răspuns (pentru HazelEyes77):

Dacă mai citesc că frumusețea e relativă sau subiectivă, mă tai.
Dacă urâțenia ar avea valoarea 0 iar frumusețea 10, doar ce e între 3 și 7 poate fi subiectiv, cu accent pe poate.
Aș putea să-ți dau argumente toată ziua despre asta, dar se rezolvă cu 2 poze.

https://cdn.stirimondene.fanatik.ro/....../1-005.jpg

https://image-album.com/......200-44.jpg

Dacă ce ai zice tu ar fi adevărat, ar însemna că sunt persoane, care ar prefera prima femeie, dacă ar avea de ales dintre cele 2.

| deadhoe explică (pentru LoveSleep):

Frumusețea e oarecum relativă și subiectivă. De exemplu nu înțeleg ce văd unele la nujt ce cocalari de pe stradă.
Btw, oamenii cu același level de atractivitate se mai atrag între ei, dar nu cine știe ce.
Selena Gomez e nașpa.

| LoveSleep a răspuns (pentru deadhoe):

Oarecum, eh. Ceea ce e relativ, e normalul, frumusețea sau urâțenia se încadrează puțin mai sus. O tipă "ok" poate fi considerată atractivă și neatractivă, depinde de persoană (frumoasa si urata sunt doar adjective prost folosite).
Dar o tipă frumoasă o să fie considerată atractivă de toată lumea, iar o tipă urâtă, opusul. Cum era și cu pozele de mai sus. Frumusețea unei tipe normale e relativă, doar că oamenii generalizează de tot chestia asta.
Zici că Selena Gomez e nașpa, dar dacă ai avea două categorii, frumoasă și urâtă, ai pune-o în prima (tu și restul 100% din oameni). "nașpa" la tine, înseamnă că nu o placi tu, nu e genul tău, bla bla, dar nu te cred dacă zici că o consideri urâtă.

| deadhoe explică (pentru LoveSleep):

Pur și simplu nu-mi place genul ăla de față balon, e puțin peste average (pentru mine). I-ai auzit vocea când vorbește? Zici că e de babă

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Tu zici in general 90% din oameni sunt intre notele 4-8 sa zicem, degeaba vorbesti de cazurile concrete in care se vede clar urâtenia, fiind foarte putine nu majoritatea.Sub nota 4 la fatã fiind acelea, restul de 6-10 e subiectiv reprezentând aproape majoritatea. Tu poti vedea o tipã de 10 la fatã, altcineva de 6-8 fãcând "eh"

| RAY a răspuns (pentru LoveSleep):

Corect,asa e, big like

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grasa, macar sa stau confortabil pe ea daca tot o iau doar pentru aspect. Sa imi sune in cap reclama aia de la Dormeo cand ma pun pe tot tesutul ala adipos. day dreaming

| CdeMetal a răspuns:

O slabă frumoasă.

| deadhoe explică (pentru CdeMetal):

Scrie o lista cu trasaturi frumoase

| alex15ccc a răspuns:

"ati" se scrie a-ti, e asa geu sa pui o amarata de cratima?

| deadhoe explică (pentru alex15ccc):

Ești prost?
A-ți este prescurtarea de la "a îți". Du-te în p, ula mea și ce crezi ce vrei.
Ți se pare că sună bine "A îți fi împreună [...]"? straight face

| LoveSleep a răspuns (pentru alex15ccc):

Încă puțin efort și în câțiva ani o să poți să corectezi și tu oamenii.

| Doja a răspuns:

Problema la femeile grase este ca demonstreaza (prin grasime) ca nu au auto-control si disciplina. Daca vrei sa fii cu o persoana care nu are autocontrol si disciplina atunci este ok.

| AlexDarius3 a răspuns:

Nici una. Eu vreau o gagica de top.

| DoarAlin a răspuns:

Slaba. Nu-mi plac oamenii grasi. big grin

| asdf2kpower a răspuns:

Niciuna. Mai bine mor virgin, decât să mi-o trag cu una nașpa.

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna! Depinde ce intelegi tu prin frumos(pentru ca pentru tine o fata poate fi frumoasa, iar pentru mine urata). Din punctul meu de vedere faptul ca iti alegi un partener in functie de trasaturile fizice risti sa devi putin superficial, iar relatia nu va merge, bine asta nu inseana ca trebuie sa stai cu nu stiu ce creaturalaughing, dar sa arate decent(nu de 200 kg-atunci ar avea o problema evidenta), dar nici de 30..sa fie normala, si la fata acceptabila, sa se ingrijeasca, sa fie sincera, demna.(stii, degeapa stau cu una care arata ca un fotomodel si are trasaturi superfrumoase daca nu are grija de ea, de igiena personala, sau umba cu una si altul). Sfatul meu este sa te uiti si caracter, si indiferent care dintre cea,, grasa si frumoasa la fata"sau,, slaba si urata la fata" corespunde unui caracter frumos si demn, alege o pe aceea! Sper ca te am ajutat! Funda?happy

| deadhoe explică (pentru Ursulet2019):

Omule vorbeam doar despre aspect. straight face

| ralboals a răspuns:

Kiss