| mentholinks a întrebat:

Ati observat ca voi de fapt nu ganditi ci doar aveti ganduri?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu vorbeste in numele tau, ca restul gandim inainte sa deschidem gura si sa vorbim.

| LPCTSTR a răspuns:

De fapt, gandim, in permanenta, chiar daca nu suspectam, sau interogam, sau punem sub semnul intrebarii acest fapt.
A avea ganduri implica mai putin partea activa a functionalitatii creierului, in timp ce gandirea implica activ si dependent reactia la stimuli.

Deci nup, n-am observat sa am ganduri, gandesc involuntar si automat big grin

| RKBlue a răspuns:

Incerci sa ne insulti sau?

| EcceHomo a răspuns:

Da, am observat.
Nu de alta, dar, dacă aș gândi eu, gândurile ar avea alta nuanță, nu doar sex.Sigur sunt gândurile vreunui prieten...big grin
Cum de sunt insă in capul meu? Pff, cine o fi obsedatul?