| alice_1196 a întrebat:

Ati suferie din dragoste?
Daca da, cum ati trecut peste acest moment nefericit?

2 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Am crezut ca e cel mai bun lucru care mi s-a intamplat. A fost anul trecut prin iulie. Am intalnit-o intr-un joc online care ne-a apropiat foarte mult ( ea avea pe atunci 17 eu 15 ani) si a fost o atractie instantanee. Probabil a atras-o felul meu de a vorbi cu fetele. Ea era perfecta: frumoasa, desteapta si de ce sa nu o zic, era si bogata. O combinatie fatala as zice eu care ar scoate din minti orice baiat. Cel mai mare dezavantaj era distanta dintre noi ( eu suceava, ea targoviste). Va dati seama ca eu carnet nu am si nu aveam cu ce sa ajung la ea ca m-as fi dus si am crezut amandoi ca relatia o sa tina pana anul urmator cand o sa putem merge la mare amandoi. Vreo 3 luni a mers bine, imi acorda atentia totala mie, vorbeam non stop si se putea simti si intensitatea iubirii noastre chiar si la distanta aceea. Am sa incerc sa nu o lungesc prea tare. M-a lasat chiar inainte de revelion, cand a zis ca merge la o cabana cu prietenii. 2 saptamani am incercat sa dau disperat de ea, la telefon nu raspundea, aveam ignore pe messenger si skype deci mi-era aproape imposibil sa dau de ea. Am reusit sa dau de ea prin intermediul unei "surori" ( asa cum isi fac fetele, prietene apropiate) si atunci m-a scos de la ignore ca sa tipe la mine cum de indraznesc sa ma bag in vorba cu sora ei. Am reusit sa o calmez, iar cateva zile mai incolo am aflat ca ea intrase intr-un anturaj urat, cu drogati si de astea. Am inteles-o mai mult pentru ca o voiam inapoi, inca o iubeam nebuneste. Cu o saptamana inainte de Paste a parut ca s-a reaprins scanteia, imi zicea ca ma iubeste ca inainte si am reluat oarecum povestea de dragoste. Dar aici intervine partea aceea din femei pe care eu o urasc: MINCIUNA
Imi ascundea o gramada de lucruri si probabil asa a facut si a doua zi de Paste caci obisnuit sa am o legatura stransa cu ea, i-am trimis o urare de Paste iar ea a iesit instant de pe messenger. Stiind ca are obiceiul sa stea pe invisible am verificat pe un detector sa vad si sa aflu ca ea chiar era inv in acel moment. Am simtit imediat in suflet o amaraciunea si un sentiment greu de uitat. Am intrebat-o daca s-a intamplat ceva si am primit ca raspuns un ignore care m-a lasat masca. Cu o zi inainte imi marturisea cat de mult ma iubeste iar apoi 0. Supararea m-a tinut vreo 2 saptamani, pana m-am impacat cu ideea ca probabil nu m-a iubit niciodata. In iunie am facut o drumetie cu colegii la munte si am petrecut cu ei si m-am imbatat ca sa imi mai inec amarul. Acum a mai ramas doar un regret ca nu mi-am putut implini dragostea pe care am crezut-o perfecta iar in momentul de fata am hotarat sa stau burlac o vreme pana se va ivi cinvea macar asemanatoare ei. Sper ca nu te-am plictisit, povestea a fost rezumata mult.

| Tanya4you a răspuns:

Pai sa stii ca nu e deloc usor, iata povestea mea pe care incerc sa nu o scriu in lacrimisad :

Totul a inceput cand eram la scoala si deodata prietena mea cea mai buna(acum nu mai e, e o scorpie care ma barfeste mereu)a venit sa mi.l arate pe un tip super tare si m.am indragostit instantaneu de el, desi atunci eram mai mica am si zis lasa, lasa o sa trec eu si peste asta si uite ca am ajuns sa spun povestea pe acest site.asa si in continuare il mai vedeam la scoala etc,dupa am intrat intr.un club de dansuri populare si acolo era si el, dar pe atunci el stia ca il plac si atunci fiind si mai mica ma considera o copila, dar tot era un tip super de treaba fiink el mereu mai vorbea cu mine cand ma duceam acolo (iar acum imi pare atat de rau ca am renuntat la acel club ca sa il uit si tot nu am putut).de FIECARE DATA DUPA CE VENEAM DE LA REPETITII CARE INCEPEAU PE LA ORA 19-21 in fiecare seara cand ajungeam acasa plangeam si adormeam cu ochii rosii de tristete, iar acum cand imi aduc aminte cat de mult am putut eu sa sufar dupa acest baiat nici nu imi imaginez, iar aici de unde sunt eu mai au loc si concursuri de miss (martie 20)si mereu deci mereu cand il vad se uita la mine cu privirea aia, el probabil ca stie cat de mult am mai suferit dupa el si asa, dar nma rog.si acum imi amintesc niste intamplari haioase de atunci cand imi mai lua apararea sau daca mai venea vreun baiat nou la dansuri nu ezita sa il intrebe daca ma place,deci in fiecare seara imi zicea cate ceva, iar eu proasta muream de rusine, iar acumcat as mai vrea sa pot da timpul inapot si sa vb cu el.

ASA ACUM CONTINUAREA:

Si pana la urma prietenul lu fratele meu i.a zis la fratele meu ca eu il plac pe ala si nu stiu ce si de atunci am mai si incetat sa ii mai tr vreun mesaj sau ceva au km trecut 4 ani de atunci(cred) siacum recent l.am vazut la o nunta si a venit pana la mine si nu mai puteam (deci cat as fi de tare si asa in preajma lui, cand apare parca ma topesc)dar noroc ca era km beat atunci ca daca observa cum tremuram.si ma rog la acea nunta cand nu mai ramasesera multi invitati pe la ora 6 dimi au inceput sa bage melodii din asteam de dansat cu fete si a inceput sa danseze cu una.si se mai uita din cand in cand la mine si aia se tot dedea pe langa el(deci nu mai pot in lumea asta sau cel putin aici, prin zona pe unde stau nu mai prea sunt fete cuminti, numai tarfe si el isi km batea joc de aleahappy )si cand am ajuns acasa de dimi nu am mai putut deloc de somn deci ganditi.va la nunta am plecat pe la 21 si am venit pe la 6 dimi si inainte nu am dormit deloc.deci baiatul asta parca are un efect asupra mea, nici nu mai stiu ce sa fac va spun sincer atunci cand l.am vazut la nunta (acum 4 zile)nu m.am mai putut opri din plans, acum m.am mai linistit, dar chiar nu stiu ce o sa mai fac daca il vad iar nu mai rezis.nu mai pot! e asa de dureros.Si odata avea si o prietena cand a fost o petrecere pe aici(un targ cu tiribombe etc)si s.a dat cu prietena lui in trenulet pentru copii mici si cand l.am vazut nu pot sa cred ca iar s, a uitat asa la mine.acum nu mai stiu daca are prietena sau nu, dar sunt sigura ca eu nu contez pty el sau vreau sa aflu de aceea sper sa intre cat mai repede penet(ca el nu are netu si intra foarte rar) sa intre pe id sa vad ce reactie are cand ma vede online. darsunt sigura si cand voi avea copi si voi fi casatorita ca daca las vede iar tot as avea sentimentul ala.DECI BAIATUL ASTA E O BOALA INCURABILA PT MINE.NU MAI POT!