| papuciirupti a întrebat:

Ati vazut stele cazatoare?
stiu ca atunci cand vezi e bine sa iti pui o dorinta.
credeti ca se vor indeplini?

52 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Daca vei crede in zana maseluta, vei crede si in decaderea stelelor. Nu exista asa ceva cu implinitul dorintelor de catre stele, de vazut am vazut si eu, spectacol superb, doar ca are durata mica.

| papuciirupti explică (pentru Drimmero):

Aseara am vazut 4 in 10 minutewinking si nici eu nu cred, asa imi spunea varamea si am vrut sa vad ce parere aveti si voi

| J0B0MAT a răspuns:

Am vazut la viata mea.Nu se indeplinesc dorintele daca vezi stele cazatoare, sunt vrajeli.

| Divy a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ești vrăjită?
Răspuns pentru Blackprince: e bine să faci multe lucryri așa nu regreți pe urmă. Eu nu cred cã se îndeplinesc deși unii chiar au noroc și cred că dorința s-a îndeplinit din cauza la stea, dar nu are nici o legăturăcu aceasta.
Superstiții ce ar însemna dacă ai ști că s-ar îndeplini? Ai pune o dorință ireală care să te mulțumească

| J0B0MAT a răspuns (pentru Divy):

Nu cred.

| Drimmero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Tu inca ai probleme mari in ceea ce priveste dorinta ta, sa nu te lasi abatuta smug.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Drimmero):

Da .....am probleme mari crying(
Ce sa fac ma, stelele o sa mi- o indeplineasca?

| Drimmero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Probabil. Asteapta si ele momentul cand le vei privi impreuna cu persoana dorita de tine, bwuahahaha! Apropo, figurezi in lista mea de prieteni, eu nu-mi amintesc sa-ti fi dat add sau ceva, presupun ca e de la tine, ma insel?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Drimmero):

Ba cred ca mi-ai dat daca sunt in lista ta.
Daca nu vrei sa mai fiu, hai, scoate-ma si tu crying(
Nu vreau sa ma uit la stele cu nimeni tongue

| Drimmero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu e vorba ca te scot, n-am nimic cu tine, abia te ''cunosc'', esti de treaba, sincer. Alta era faza, nu-mi amintesc sa fi dat eu ceva, poate ca am dat, am umblat pe undeva si am dat, dar nu e nicio problema! Pai vrei sa fii egoista? sa te uiti doar tu, nu vrei sa oferi si altuia placerea de a privi?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Drimmero):

Uitati -va ma toti.tongue

| Drimmero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Pai ne permiti?

| papuciirupti explică (pentru Divy):

Faci multe lucruri dar tine cont ca in joc intra si numele tauwinking
nici eu nu cred, aseara am iesit la o plimbare si in 10 minute cat am stat afara am vazut 4 stele (asta e recordul meu laughing) si una de dimineata. varamea imi spunea sa imi pun dorinte, ca asa stie ea...

| J0B0MAT a răspuns (pentru Drimmero):

Nu eu sunt cea care trebuie sa va permita.

| papuciirupti explică (pentru Drimmero):

Cat romantism. cine nu ar vrea, sau la rasaritul soarelui pe plaja(pe asta am trait-o)

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

Se vor îndeplini.
Și eu am văzut, și pentru asta a trebuit să fac o nebunie.

| J0B0MAT a răspuns (pentru T0T):

Da,ti-ai dorit sa nu mai fim prieteni si m-ai sters din lista.
Felicitari, ti s-a indeplinit dorinta crying(

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nuuu. Asta a fost înainte să te cunosc.

| Drimmero a răspuns (pentru papuciirupti):

Foarte misto!

| J0B0MAT a răspuns (pentru T0T):

Si mai bine, ti-ai indeplinit 2 dorinte.Si dorinta aia a fost tot menita sa supere pe cineva? sad

| Drimmero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Dar cine trebuie sa ne permita noua? smug

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nup. Hai măi, că nu cred că mă considerai așa un bun prieten. Ai frați aici, ce mai ai nevoie de prieteni?

| Divy a răspuns (pentru papuciirupti):

Stai de ce intră numele meu? Joc doar dacă vreau nu joc din obligație tongue

| J0B0MAT a răspuns (pentru T0T):

Care frati......care intra din joi in pasti?
Daniel a fost la spital, Alin a zis ca ia o pauza mare, 9octombrie si-a sters contul.....mda.
Nu te mai consider un bun prieten.Esti rau rau rau.Gata.

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

Lasă că îi conving eu pe toți în timp. Daniel se vindecă, nu mai trebuie să vorbesc cu el.

| papuciirupti explică (pentru Divy):

Corect, era un fel de sfat. ai spus ca e bine sa faci multe dar iti pui reputatia in joc si inainte sa faci ceva te gandesti cum te afecteaza. uneori intri in jocuri si fara voia tawinking (prieteni, familie, barfitori, prosti, idioti...)

| J0B0MAT a răspuns (pentru Drimmero):

Voi singuri.Sau nu stiu, daca ai vreo fata cu care sa va uitati impreuna.

| Divy a răspuns (pentru papuciirupti):

Da înțeleg ideea adică "ftotul cu cap"
Oameni tind să regrete mult lucrurile care nu le-au făcut, nu cele care le-au făcut și i-au afectat într-un fel sau altul

| Drimmero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Pai sclipirea stelelor este mai puternica decat sclipirea ochilor unei fete, asta ne distrage noua atentia smug. Pai si singuri ne ducem, trebuie sa ne uitam cu o anumita carauza in spatele nostru? Sa nu cumva sa ne pierdem?tongue

| J0B0MAT a răspuns (pentru T0T):

Da sigur.Sa vedem cum ma convingi pe mine sa nu mai fiu suparata pe tine tongue

| J0B0MAT a răspuns (pentru Drimmero):

Nu stiu ma, faceti ce vreti.M-ai zapacit de cap sad

| papuciirupti explică (pentru Divy):

Tin sa te contrazicwinking\
eu nu am regretat aproape niciodata(foarte foarte foarte rar) ceva si dupa aceea am fost mandru de mine. mereu am fost inspirat si niciodata prins pe picior gresit pentru a lua o decizie nu tocmai buna. gandeam mereu problema din mai multe perspective si era foarte bine.

graba strica treaba

| Divy a răspuns (pentru papuciirupti):

Eu nu făceam referire la tine ci în general la majoritatea persoanelor. Plus cnu toate oportunitățile îți oferă timp în luare unei decizii.
Mă bucur pentru tine înseamnã că ești pe picior mare laughing

| papuciirupti explică (pentru Divy):

Normal. dar daca ceva nu iti miroase bine nu te bagi. gandesti ce are celalat de castigat si ce ai tu +ce pierde el si ce ai de pierdut tu si altele care depind de situatie. nu trebuie sa te grabesti si sa le inghiti lor gogosile aruncate pentru a te trage in jos. foarte rar intalnesti oameni corecti si fara interese

| dragosbogdan001 a răspuns:

Cred ca o sa vezi stele verzi pana se indeplinesc.

| papuciirupti explică (pentru dragosbogdan001):

Nici eu nu cred, voiam si parerea voastra, dar niciodata sa nu spui niciodata (daca se indeplinesc nu inseamna ca neaparat din acea dorinta sau minunea acelei stele)

| veryhonest a răspuns:

100%

| Stormtrooper a răspuns:

Da, am vazut.
Si sansa de a mi se indeplini una din dorintele pe care le-am pus este egala cu cea de a putea iesi din friendzone.
Adica 0%.

| papuciirupti explică (pentru Stormtrooper):

Asta cu iesitu din friendzone=0% e un mit, vorbesc serios. mie mi s a intamplat cu 2 persoane.

| Stormtrooper a răspuns (pentru papuciirupti):

Daca esti mai norocos ca mine, asta-i altceva.
Mie sansa ramane la 0% in continuare big grin.

| papuciirupti explică (pentru Stormtrooper):

Depinde de tine si de persoana la care speri sau cu care ai vrea o relatie. poate principiile sunt diferite, poate caracterele. oricum daca gasestiun prieten caruia sa ii spui totul sau aproape totul esti norocos, fara sa aiba interese sau sa te traga in jos cand ar putea sa te ridice. din pacate eu nu mai cred in prieteni, doar in momente de prietenie.

| Stormtrooper a răspuns (pentru papuciirupti):

Cand am cautat si am crezut ca am gasit, era o panarama mincinoasa.
De fiecare data.

| papuciirupti explică (pentru Stormtrooper):

Te cred! din pacate lumea s-a umplut de prosti, toti cu sute de fete. o sa iti gasesti tu jumatatea si fata pe care ti-o doresti exact cand te vei astepta mai putin. dar ai maregrija daca o gasesti sa te porti frumos cu ea si sa nu pari altceva decat ceea ce esti. SA LASI ORGOLIUL DEOPARTE CA NU TE INCALZESTI MAI BINE CU EL, eu am pierut o fata super din cauza ca amandoi eram orgoliosi si nici unul nu a mai scris dupa o certa. ps: daca esti cu o fata si ti se pare ok nu te mai uita sau vorbi cu altele care doar o sa te incurce.
bafta si deschide bine ochii.

| Stormtrooper a răspuns (pentru papuciirupti):

Okay, mersi de sfat big grin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru papuciirupti):

"ps: daca esti cu o fata si ti se pare ok nu te mai uita sau vorbi cu altele care doar o sa te incurce." nici macar sa se uite? Pai ce trebuie sa faca, sa isi puna o esarfa pe ochi cand iese afara?

| papuciirupti explică (pentru anonim_4396):

N-ai prins esenta. sa nu se mai incurce baiatul cu altele ca o pierde.la propriu: cel putin cand e cu ea sa nu se uite la altele. cand nu e ea e logic ca mai intoarce si el capu', ca mine rolling on the floor (sunt unele ale naibi de indraznete care daca observa ca te uiti dupa ele, iti stiu fb sau fac rost te baga in seama si ups puiul tau a zburat)

| anonim_4396 a răspuns (pentru papuciirupti):

Altfel suna cand spui asa laughing. Oricum tu te referi in mare presupun la fete pana in liceu. Unu dupa o anumita varsta nu cred ca da in stanga si in dreapta fb-ul lui ca sa poata sa il afle toti.

| papuciirupti explică (pentru anonim_4396):

Intra si cele de liceu.
sunt si din astia care dau fb ca nu au gagici si ar **** si ei laughing (fetele de la liceu in sus intreaba de portofel si dupa se uita la tine, caracter, principii...)
pe aceasta planeta sunt posibile toate laughing) e o lume supranaturalawinking

| Octavian_Dinca_1990 a răspuns:

No...

| AnonimZNC a răspuns:

Nu se vor indeplini.Este doar un mit din popor.

| irinaa000 a răspuns:

Nu

| calin32 a răspuns:

Eu cand am fost mai mic am vazut o stea cazatoare si mi-am pus o dorinta si sa indeplinit eu zic sa iti pui o dorinta daca vezi o stea cazatoare