| SweetCandy a întrebat:

Aveti un jurnal? daca da de cat timp?happynotati in el zilnic, sau doar evenimentele pe care le considerati importante?happy

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

NU! nu am!
am incercat pe la 12 ani sa imi fac un jurnal... l-a gasit mama, l-a citit si vreo 2 saptamani am fost subiect de ras in casa, eu am suferit mult(imi violase intimitatea!)si mi-am promis, ca nu voi mai scrie nicaieri secretele mele,... le voi pastra doar pentru mine!

16 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Am avut...adica am incercat sa tin un jurnal, dar nu am prea reusit...straight faceMai mult de o saptamana nu am reusit sa il tin si l`am facut caiet de desenehee hee...
Aaaa si imi era sa nu il gaseasca mamabig grin laughing.
Pupicikiss!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

laughing Eu am avut dar nu mai am.Imi e greu sa il tin.straight face
Nu reusesc sa scriu mereu in ellaughing Si mai ales ca mereu il gasea mamarolling on the floor Si citea totul.

| psiholoaga a răspuns:

Am tinut jurnale cand eram adolescenta. Si mama le citea, dar nu imi zicea ca a citit din ele, imi dadeam seama dupa pozitia schimbata, pagini intoarse etc. Acum ar trebui sa tin un jurnal de dezvoltare personala, cu insight-uri si experiente deosebite pe care le traiesc, dar notez foarte rar in el.

| alexdop21 a răspuns:

Not, dar cunosc cateva fete care si la 22 de ani au! Si il au de mult timp, adica am citit si eu cateva pagini din el si erau date si din 2004, si nu le-am citit pe sustache ele mi le-au dat

| ioanaa a răspuns:

Eu tin ceva gen jurnal, dar nu notez ce fac in fiecare zi. E un caiet al meu in care imi scriu trairile, sentimentele si gandurile. Am unul din 2000 (pe atunci scriam tot ce mi se intampla, l-am si schimbat intre timp), dar acum scriu mai rar, cand sunt trista.

| Diva a răspuns:

Nu viata mea e un jurnal prefer sa-mi tin ideeile, parerile si gandurile pentru mine

| Crisu_8081 a răspuns:

Eu am un jurnal in care scriu numai cand vreau sa ma descarc.Este folositor si il "incui" cu lacat ca sa nu am cumva "oaspeti nepoftiti". Il tin cam de 5 ani.

| Lumy a răspuns:

Da, am unulbig grin notez in el cand imi amintesc, mai mult evenimente importante, inaine scriam in el in fiecare zitongue

| Misterious a răspuns:

Am de la 14 ani...si. e foarte bine sa te descarci.sa iti bagi tot nervii intr-un caiet si sa citesti dupa ani sa zambesti... e placut.
Mi l-a gasit si mie mama. o data dar de atunci stiu sa-l tin bine laughing oricum nu scriu chiar orice mai mult ce am atunci pe cap.

| PikaRawrr a răspuns:

Da am! Dar nu notez asa.in fiecare zi. Ci doar atunci cand am ceva pe suflet sau cand ma plictisesc. Jurnalul este ca o oglnda a vietii.iar eu sunt de parere ca oamenii care tin un jurnal nu sunt neaparat inchisi in sine.ci din contra.se descarca mai repede pe un caiet. apoi sunt deschisi si curati la suflet.
Tin sa cred ca e bine sa ai un jurnal.si doar pentru simplul fapt de a avea ce face.

| SpikE a răspuns:

Eu n-am avut, nu am si nici nu o sa am, nu vreau sa scriu tot felul de prostii in el si apoi s-al citeasca cineva., eu am totul in cap. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un jurnal online de cateva luni. Nu notez evenimente, ci imi impartasesc gandurile si sentimentele de peste zi, intr-o comunitate care astfel, ma cunoaste mai mult decat cei care ma vad in fiecare zi.
Mi se pare placut sa pot asterne pe tastatura toate visele mele adolescentine.
Majoritatea problemelor le discut cu mama si cu verisoara mea, insa sunt lucruri, pe care nu le poti impartasi decat cu tine insuti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut pe la 16 ani un jurnal big grin aveam si prezervative in el si de cand a dat mama peste el si a luat prezervativele de acolo si nu mi-a zis nimic nici in ziua de azi big grin am zis ca in viata mea numai fac un jurnal... dar acum ca nu prea mai am prietenii cred ca mi-ar printe extrem de mult un jurnal...multumesc pentru ideewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am! notez in el in fiecare zi dar ma tem sa nu il vada mama mea, as ca il pun la loc sigur. cele mai importante secrete le tin pentru mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am ...il am de aproape un an si notez in el zilnic, notez tot ce fac.love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am un jurnal si notez in el doar cand am suficient timp, cand sunt singura si mai ales cand am ceva pe suflet.Acum ceva timp, asta insemnand vreo 2 ani, scriam aproape in fiecare zi cate ceva si asta timp de aproape o ora; lucruri care poate ca nici nu isi aveau rostul, dar atunci pentru mine erau foarte importante.Acum m-am maturizat mai mult si mi-am dat seama ca pot scrie doar esentialul vietii mele, deoarece in felul asta da vietii un sens mai misterios! apropo:numele meu este Gina Serban si sunt foarte incantata ca va pot destainui ceea ce gandesc!