| LaurAndrei a întrebat:

Azi, dupa ce am venit de la scoala am iesit afara si m-am plimbat cu inca doi tovarasi. Si ne-au oprit doi politisti care pareau c-am dubiosi si ne-au cerut datele... Prietenii mei s-au legitimat si eu am dat un nume fals apoi ei au zis ba sigur astea sunt numele voastre ca daca nu chiar va dau amenda apoi am zis eu ca ala nu e numele meu si m-am legitimat si eu. ei au spus ca ne controleaza pentru ca acolo s-a furat ceva pai ma pis pe familia lor si pe furtu' lor de fapt ce vruiam sa va intreb este daca pot sa patesc ceva chiar daca sunt nevinovat. si in primul rand si ei au datoria de a se legitima ca sa stim noi daca sunt politisti sau nu si ei ne intreaba direct de datele noastre dar prima data trebuie sa zica si ei motivul pentru care ne-au oprit a dracului lege frate chiar daca suntem copii de 14, 15 ani ei vor sa ne ia de fraieri parca pana la varsta asta noi nu stim ce inseamna legea.

Răspuns Câştigător
| Hilde a răspuns:

Poti sta linistit! Nu are ce ti sa se intample. Nu pot face acuzatii fara sa fie dovezi clare despre furt. Faptul ca v-a cerut sa va legitimati probabil ca au facut-o pentru ca erati prin apropiere, oricum, nu ai de ce sa te ingrijorezi! Data viitoare exaxt cum spuneai, intreaba cauza pentru care ti se cere sa te legitimezi! :d

2 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Nu vor rezolva nimic.

Evitati astfel de lucruri, sunteti doar niste pusti.

O zi placuta.

| AtateaConditii a răspuns:

Poi nu s-a prezentat in fata voastra? Doar te-a legitimat nu o sa te bage in inchisoare pentru ca le-ai dat un nume falslaughing. Oricum ei trimit datele voastre pe care le-ati spus prin statie si verifica daca ati spus adevarul. E normal sa va legitimeze daca in locul respectiv s-a furat de ce te stresezi atata. Faptasul se intoarce intodeauna la locul faptei. Daca nu ati furat nimic nu aveti de ce sa va faceti griji, si pentru ca ai dat un nume fals e normal sa te suspecteze, ce motiv avea-i sa dai un nume fals? I-ai bagat la banuieli, nu ai de ce sa faci asta daca te stii nevinovata.