| omulalachilllllllllllllllll a întrebat:

Am gasit in spatele scolii o cutie pe care scria tigari de foi? Erau alea tigari? Sau erau foi? Intreb si eu ca nu am mai auzit de tigari de foi.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt tigari invelite in foi de tutun in loc de hartia obisnuita pentru tigari.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Nu.

| relian a răspuns:

Tigari de foi, adica din tutun nemacinat asa cum sunt la tigarile obisnuite.
Deci se folosesc frunze, ori bucati de frunza si se confectioneaza tigara respectiva.
Cum a zis cineva pe aici trabucul este un exemplu la indemina, cele mai bune se confectioneaza manual, ala de Havana is cela mai bune.

Daca nu ai auzit pana acum, uite auzi acum laughing ai mai invatat si astazi ceva happy

| mi25 a răspuns:

Trabucul este tigara din foi de tutun.
Da, sunt tigari din foi de tutun si in afara de trabuc.