| userrTpu a întrebat:

Bai fratilor, unde sa fug, unde sa ma ascund de probleme? Am terminat liceul anul trecut, am luat bacul dar viata-i grea pentru mine, intr-un moment totul parea frumos dar a durat foarte putin, mama e bolnava de cancer in stare avansata eu muncesc pe un salariu de mizerie nu am cui ma plange, trebuie sa fiu puternic pentru ea...nu mai am prieteni dupa liceu fiecare s-a dus in drumul lui, eu am schimbat orasul, de o relatie nici nu mai vorbesc...ma simt singur si neajutorat intr-o lume rea!

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Pai daca mama ta are cancer in stare avansata, cred ca ar trebui sa te astepti la ce e mai rau si sa strangi cativa banuti pentru inmormantare.
Da, stiu ca e greu, dar asta e adevarul si trebuie sa il accepti, fie ca-ti place, fie ca nu.
Dupa asta, incepi sa strangi bani si sa pleci din tara, acolo cu siguranta vei castiga mai mult.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Traieste in continuare cum poti ca asa e viata asta

| OldSoul a răspuns:

Ai putea sa te muti cu mama ta in alta tara, undeva unde sa ai un salariu mai bun, iar ea sa beneficieze de servicii medicale mai avansate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic. Te pregatesti sa treci prin foc. Ramai puternic si mergi inainte chiar daca iti va fi greu neavand si pe nimeni altcineva sa te sprijine. Imi pare rau. Oricine s-ar simti distrus sufleteste in locul tau. Si da, lumea e rea...