| Anabellasos a întrebat:

Băieți, voi ce considerați că înseamnă sexualitatea/senzualitate la o fată/femeie?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Buna,vorbesc în mod științific,in mod evolutiv sexualitatea înseamnă reproducere,senzualitatea înseamnă a te promova în văzul multor masculi, lăsând idealismul de o parte, partea din creier care se ocupa cu sexualitate tine de creierul primitiv, un om cu o educație extrem de buna, inteligenta desăvârșită, un fel de Einstein tot va fi atras de o puștoaică de 16 ani frumoasa, atracția nu o decidem noi, auto control scade

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde și pe cine întrebi.
Daca te referi la cei care nu știu educație sexuală decât doar din filmele pentru adulți,cel mai probabil trupul și atat.
Daca te referi la cei cat de cat copți,probabil mintea, probabil privirea, modul cum se mișcă, cum vorbește, cum te atinge, cum se mișcă pe lângă tine și așa mai departe.

| VoidEternal a răspuns:

Senzualitatea tine de atitudine, gesturi, mers, limbaj, expresie.

O femeie poate fi senzuală fără să fie vulgară, fără să se îmbrace într-un anume fel, fără să fie excesiv de prietenoasă cu bărbații.

| Lupică27 a răspuns:

Feminitatea, n-am mai vazut asta la o femeie de mult, sincer, chiar de mult n-am mai fost asa atras de o femeie la modul sa vreau sa fac sex cu ea, sa ma duc la ea sa ma chinui sa o cuceresc.
Acum mai toate au comportament un pic masculin asa, respingator.