| tteo91 a întrebat:

Becks si ciuc sunt beri romanesti sau sunt din alte tari si ajung si pe aici?

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

big grin
Tie cum ti se pare? suna careva dintre Ciuc si Becks a romaneste? da? care? happy

| BiuL a răspuns:

Becks e bere de origine germana si Ciuc bere de origine romaneasca, produsa in zona Harghita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ciuc e romaneasca

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Ciuc e bere romanesca.
Dar Becks e din Germania.

| SasNetRomania a răspuns:

Berea ciuc, ursus, ciucas sunt din ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Becks - marca germana, in Romania este produsa la fabrica de la Ploiesti de Bergenbier S.A.
Ciuc - marca romaneasca, produsa in Romania la fabrica de la Miercurea Ciuc de compania Heineken

Nu am inteles exact din intrebarea ta ce doreai sa afli: daca e produsa la noi sau importata, ori daca sunt marci romanesti sau straine.

| Doctorfishadi a răspuns:

Ciuc este romanesc, becks nu stiu sigur!

| Cr1st1ii a răspuns:

Berea ciuc, este romaneasca 100%.