| Emeraude a întrebat:

Bla bla bla... m-am saturat de intrebarile penibile in care orice pustoaica intreaba cum poate "seduce" un fantomatic de vreo 12-13 ani care, vorba aia, nici barbatie nu arebatting eyelashes, sau de macho menii care cer pareri despre cum pot corupe mai usor o minora, evident, toate voalate sub forma de intrebari gen "o iubesc. nu stiu cum sa-i spun (ca vreau sa...)". Mai nou, multi se indragostesc pe mess si ajung in halul in care nu mai pot comunica fata in fata, se panicheaza, nu stiu cum sa faca sa trimita un emoticon si sa scape mai ieftin! De ce nu-si pot rezolva SINGURI astfel de probleme legate de presupusa "dragoste"? Chiar intentioneaza toti cei care posteaza intrebari de genul sa actioneze dupa cum le spun altii? De ce nu-si pot urma propriile convingeri? Inteleg ca au nevoie de un sfat, dar ceea ce cred EI e cel mai bine pentru EI.Indiferent daca e o alegere buna sau proasta. Pana la urma, vor aparea unii care vor riposta "heeeiii, am facut cum mi-ai zis tu si uite ca am intrat in probleme, e numai vina ta." Perhaps?big grin

10 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ai dreptate. La 2, 3 intrebari normale te pocneste in moalele capului si o intrebare de genul celor amintite de tine. Am ajuns sa consider ca acesti tineri au ajuns obsedati in masa. Ce poti sa spui cand auzi ca s-a indragostit de pe la 7 ani sau ce face cu sora ca are pete pe chilotei?
Cred ca acesti tineri au nevoie de un psihiatru mai curand, majoritatea dintre noi ne avand pregatirea necesara.
Nu vreau sa discriminez acesti tineri dar pentru lucrurile la care vor raspuns(in legatura cu sexul precoce ) ar putea apela la un site special facut pentru treaba asta. Daca participa pe acest site cred ca ar putea deschide ochii asupra altor teme mult mai importante discutate aici. Cu ocazia asta ar invata alte lucruri mult mai folositoare.

| Emeraude explică:

@smile_for_you: nu ma refeream la asta...

| Emeraude explică:

@AsU : A nu se intelege ca am o aversiune fata de cei care posteaza astfel de intrebari, dar mi se pare ciudat sa-i pui pe altii sa-ti rezolve o problema in care tu esti protagonistul si tu trebuie sa decizi pentru tine.De fapt, de-asta e viata, ca sa invatam din ea.Pana si infrangerea e dulce cand o descoperi tu insuti..."sa ma las oare influentat/a de ce-a zis X? Hmmm...totusi, Y a avut si el dreptate.thinking" and so on, sititi si voi cum sta treaba.

| Emeraude explică:

@smile_for_you: ai dreptate, insa tot consider ca trebuie sa ne ghidam dupa ce ne dicteaza instinctul.big grin
Si-n plus, majoritatea celor care raspundem la astfel de intrebari nu cunoastem toate imprejurarile situatiei expuse si s-ar putea sa ne inselam. Concluzia ar fi ca nu mereu sfaturile sunt utile...si-n plus, e inutil sa ne lamentam. E chiar atat de greu sa-ti dai seama ce-ar trebui sa faci ca o fata/baiat sa afle ca il placi? D`oh rolling eyes.

| Emeraude explică:

@strivesc_membren_menghine_alaturi_de_josef_mengele: iti multumesc frumos, e o onoarebatting eyelashes.
@Ana Blandiana: big grin, iti multumesc si tie, cu toate ca scopul intrebarii nu a fost sa-mi dati dreptate ci sa aflu mai degraba din ce perspectiva priviti astfel de situatii. Daca tot se spune ca nu se permit intrebarile care au ca intentie rezolvarea unor teme, de ce astfel de intrebari care pot induce in eroare sunt aprobate? Stiu, devin paranoica... n-are sens.rolling on the floor))

| faranume a răspuns:

Pai pentru asta e facuta rubrica"Dragoste si Sex"winking

| faranume a răspuns:

Te inteleg dar poate ca uneori un sfat e bine venit chiar daca e din partea unui strain!

| AsU_2581 a răspuns:

Lasa-i mai ca nu-i duce mintea. o sa ajunga si ei candva cand o sa-si dee seama ca trebuie sa rezolve ei singuri treaba cu dragsteabig grin

| Natassha a răspuns:

Ai perfecta dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima intrebare la care am dat vot.

10!