| OnlyTheScript a întrebat:

Bun deci sunt suparata! De obicei cand vreau sa afluc eva pun intrebarea pe google si la sfarsit scriu TPU. Asa am facut si azi..am intrebat: "ce poti face la 12 ani TPU" si toate rezultatele care le-am gasit au fost legate de s** sau gen:" Buna TPU! am 12 ani si vreaus a slabesc" Bine! Am scris apoi: "ce poti face la 13 ani TPU"..si aceleasi rezultate! De ce in ziua de azi copii de 12, 13 ani se gandesc numai la asta? la slabit, la diete, la s** etc..eu cand am pus intrebarile astea am crezut ca voi gasi si eu raspunsuri gen:" poti sa te inscrii la niste cursuri de nu mai stiu ce, poti sa iti gasesti hobby-uri, poti sa iesi cu prietenii"...dar NU! Tot ce gasesc e legat de s** si altele de care ar trebui sa ne ocupam pe la 18-19 ani sau chiar mai tarziu.ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Pentru acum e,, rusinos" sa fii virgina la 18 ani.
Dar nu iti mai bate capul, pastreaza-ti principiile si vei fi mult deasupra fetitelor care la 13 ani intreaba pe TPU daca au ramas insarcinate cand.

| DeEa_8231 a răspuns:

Pai...mai nou, fetele de 11-12-13 ani sufera din dragoste, isi incep viata sexuala, merg in cluburi.etc.Lumea s-a "modernizat" intr-un sens rau.Asta e. nu ai ce face.Asta e noua generatie. Funda? :*

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună asa este lumea este innebunită după sex, copiii de vîrste fragede 11, -15 ani doar la sex se gîndesc, dacă vrei să slăbesti trebuie să lasi pîinea, dulciurile acidulatele cola sprite, fast foodurile si i ti recomand ceai de puratuiv si spirulina taie pofta de mîncare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ceai depurativ

| TashaUhm a răspuns:

De ce?
Pentru ca acei copii, acele specimene ce noi ii numim in continuare ''copii'' nu au nici un viitor`!
Parintii nu dau 2 bani pe ei, ii lasa in Plata D'lui (sper ca asa se zice). Le dau bani, ii intreaba din an in paste 'ce faci mai, esti bine?''
Daca deschizi gura sa le atragi atentia, vei primi niste replici de mama-mama.(par exemple: ''ce stii tu ce-i viata. eu la cei 11-13 ani. stiu cum se mananca aceasta lumee'')
E un subiect care.te face sa te gandesti daca mai vrei sa devi parinte la randul tau, sau daca acei ''parinti'', de fapt nu pot sa-i numesc parinti, au procedat bine, sau inca procedeaza asa.
E un subiect care. imparte lumea in mai multe ''sectoare'', sa le spun asa. Un sector este alcatuit din acei copii, care pe langa faptul ca nu stiu sa scrie pentru ca nu prea dau pe la scoala, isi trateaza parintii ca pe niste sclavi.
Un alt sector format din parintii care stiu ca au gresit, dar nu fac nimic sa repare greselile.
Si restul sectoarelor in care apar copii care sunt bine educati, cu bun simt, parintii care stiu sa se comporte ca niste adevarate exemple, si restul de 0.1% care sunt neutrii`!