| roxz11 a întrebat:

Abia a inceput vacanta si deja m-am plictisit... Ce imi recomandati sa fac in vara asta?

Răspuns Câştigător
| Liza0o0 a răspuns:

Am o lista pentru tinewinking
1. incearca cat de mult posibil sa mergi la mare, la munte, la bunicii tai, etc
2. daca vara asta ramai doar in judetul tau atunci incearca sa vizitezi diferite muzee, gradini zoologice sau botanice, diferite teatre pe care le ai in apropiere, sau orice alte obiective turistice pe care le poti vizita
3. daca nu esti genul atunci cauta cat mai multe petreceri sau incearca sa organizezi tu cat mai multe petreceri; ori daca nu viziteaza-ti cat mai multi colegi/colege, prieteni/prietene, amici/amice, etc.
4. daca nu ai chef de nimic ori esti obosit si stai in casa atunci inchiriaza-ti sau descarcati de pe net cat mai multe filme pe calculator, si o sa vezi cat de repede va trece timpul in timp ce te distrezi; sau daca nu ai chef de filme pe net atunci incearca sa joci mai multe jocuri interesante(iti recomand Imvu, OurWorld, Metin2, Sims1-5, Lppd, dar cel mai mult IMVU)
5. totusi, mai poti incerca sa cumperi reviste cu programe TV. si sa planifici acolo ce o sa vizionezihappy
6. dacaai diferite hobby-uri, ori vrei sa incerci una incearca sa tricotezi, sa pictezi, sa modelezi, sa citesti, sa scrii compuneri, etc.
7. Daca nici una dintre variantele de mai sus nu iti convine atunci mergi impreuna cu prietenii/prietenele tale cele mai bune sa va distrati la o inghetata sau o bere intr-un parc, sau intr-un restaurant sa mancati o pizza ori sa beti un suc, etc.
8. Daca nici una din variantele de mai sus nu ti-a convenit atunci stai la telefon ore intregi cu prietenii sau stati pe mess o gramada
9. Daca esti pasionat/pasionata de moda atunci probeaza toate hainele care le-ai avut peste an si mergi la cumparaturiwinking
10.Totusi, daca ai pasiuni culinare incearca cat mai multe retete din reviste, de pe net sau de la TV(iti recomand la acasa Tv ca acolo gasesti) sau daca nu atunci creaza dupa propria imaginatie diferite retete.
11. Apropo:daca varianta 9 ti se pare prea scumpa sa stii capoti sa iti retusezi diferite haine si accesorii sau poti sa iti creezi unele noi(spre exemplu mama isi face noi coliere si bratari super tari din margele si chesti din astea, sau daca esti baiat incearca sa iti personalizezi blugii si tricourile)
In schimb sa stii ca nu mai stiu thinking in schimb poti incerca sa te joci carti, sa iti gasesti un job sau chesti din asteawinking