| MisDia a întrebat:

Buna
-Alcatuitimi si mie enunturi despre toamna, in care sa folositi semnele de punctuatie
Dau funda
Urgenttttttttt

2 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Temele sunt interzise pe TPU. Crede-mă, mai bine încerci tu să rezolvi, că aşa ai rămâne cu ceva în minte, care ţi-ar folosi şi mai târziu.
Baftă!

| crisu2012 a răspuns:

Copacul desfrunzit de vantul rece al toamnei oglindeste sufletul meu. sau Frunzele danseaza pe muzica pasilor, iar soarele plange in spatele unui nor. sau Ce incet plutesc frunzele spre lac intr-o dupa amiaza tarzie de toamana! sau Mi-as dori sa pot imprumuta culorile frunzelor toamna si sa-mi zugravesc sufletul! sau De ce frunzele nu se uita ce lasa in urma lor atunci cand cad toamna? sau De ce toamna alunga culorile din sufletele oamenilor si le pune pe frunzele cazute din copaci? Sper ca te-am ajutat