| NenToN a întrebat:

Am 10 ani sunt baiat ma cheama Valentin si mama mea are 43-44 ani implineste anul acesta pe 22 decembrie si eu mereu sambata duminica ea si cu tata are o firma de nunti si vam zis sambata si duminica se duc la nunti eu stau cu bunica din partea tatalui si bunica mamei a murit acum 1 an si mie mereu aproape imi vine sa plang cand nu e mama acasa nu o sa mai fie mama ce o sa fac spuneti-mi va rog si nu vreau sa visez! va rog frumos ajutati-ma

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La varsta ta stateam acasa la bunici, trei saptamani singur, ca ei plecau la bai. Aveam vaca, porci, caine pisica, gaini, gaste si curci. Udam florile si atunci am invatat sa-mi fac mancare singur. Mai intai oua prajite, fierte. Apoi cartofi prajiti, apoi piure, etc. M-as bucura sa mai pot face asta o data. Pe perioada celor trei luni de vacanta nu-mi vedeam mama de cat in poze. Trece copilaria plangandu-te si o sa-ti para rau. E bine ca-ti iubesti mama si asa e normal dar adu-ti aminte ca a trecut ceva timp de cand te-a intzarcat.