| muffin94 a întrebat:

am 15 ani si as vrea sa citesc o carte (am toate cartile de la Adevarul si Jurnalul National) care credeti ca este mai potrivita pentru varsta mea? Precizez ca am citit unele cum ar fi Capitan la 15 ani, Singur pe lume, Cei trei muschetari, Elevul Dima dintr-a 7-a, Amintiri din copilarie etc.

Răspuns Câştigător
| Denisa a răspuns:

Am citit cartea de la Adevarul, "La rascruce de vanturi". Ti-o recomand cu placere:X

12 răspunsuri:
| User a răspuns:

Twilight.

daniela
| daniela a răspuns:

Ce ar fi La medeleni sau Corijent la limba romana sau Dune

| MisterKat a răspuns:

Eu am citit Singur pe Lume de la editura Adevarul si mi-a placut foarte mult! Se citeste usor, mie mi-a luat 5 zile sa citesc toata cartea (daca ma tineam de ea si nu faceam altceva, in 2 zile o terminam). E super cartea, e cam trista, dar la sfarsit are final fericit! Ai sa vezi, merita citita! happy Lectura placuta!

| KidoSmart a răspuns:

Eu am citit cartea "Singur pe lume"de Hector Malot.Am 15 ani si cred ca mie mi s-a potrivit.Nu ma gandeam ca este asa de interesanta. Ti-o recomand cu placere.

| Kate21 a răspuns:

10 negri mititei de agatha cristie sau gazda de stephanie meyer (nu este din seria twilight)

| mada12 a răspuns:

Sunt multe carti, pentru distractie incearca Recreatia Mare, pentru "fantezii" incearca...Mary Poppins, Narnia chiar si Harry Potter.straight face

| google_6002 a răspuns:

Ai vreo 15 ani cred.esti cls a 9a
pai poti sa incerci ceva care o sa faci si la liceu, intr-a 10a de ex.
nu stiu daca o sa-ti placa toate, dar daca zici tu ca ai cartile de la Adevarul.
Ion, Enigma Otiliei, Mara.

am citit si "Procesul", dar nu cred ca o sa-ti placa.
Ar mai fi si cartile lui Jules Verne, le stii tu

Bye!

| aberu a răspuns:

Citeste BIBLIA. N-o sa regreti. Promit.

| BlackButterfly a răspuns:

Poi de la adevarul... poti citi La rascruce de vanturi si Dracula sunt super frumoase.

| adelina_7242 a răspuns:

Eu am 10 ani dar cred ca si la varstra ta ar merge O calatorie spre centrul pamantului sau Calatoriile lui Guliver.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate sunt potrivite.Citeste tot ce-ti trece prin mana, ca mai incolo s-ar putea sa nu mai ai timp de ele.

PS-fara Twilight.

| kordosoft a răspuns:

Ai putea incerca de la Stendhal - Rosu si negru, Jules Verne -O calatorie spre centru Pamantului, Henry Gilbert - Robin Hood... spor la citit