| crooxel a întrebat:

am foarte mult de invatat pentru scoala.desi anul trecut si in ceilalti ani imi invatam foarte repede anul acesta pur si simplu nu mai pot invata, nu mai imi intra lectiile in cap de parca mi s-ar fi umplut hardul de memorie...infine e ciudat. voi cum invatati? sau nu stiti cum as putea sa fac sa invat mai usor?

1 răspuns:
| asdfghjklmnb a răspuns:

Fa-ti un rezumat/ o schema pe un caiet sau pe o foaie si scrie cu, culori anumite prop astfel incat sa-ti intre in minte.(eu asa fac)