| ANAHsneaman a întrebat:

Am gasit azi un porumbel pe drum spre casa are pene dar e un puisor cred ca a vrut sa zboare si a cazut din cuib.
As vrea sa-l cresc eu pana la maturitate nu prea stiu cu ce sa-l hranesc am cautat eu pe internet dar sunt lucruri total diferite. I-am dat putina faina si putin miez de paine. A ciupit un pic, dar nu a mancat prea mult. Ce sa ii dau?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e pui, da-i ceva moale sa manance " muste, viermi, etc.
Faina nu ar trebui sa ii dai.
Depinde cat e de mare? Cam cate sapt are?
Uite-te aici;
>> http://www.porumbei.ro/cresterea-puilor-orfani/
>>http://www.csid.ro/......i-9582605/

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Poti intreba la o farmacie veterinara,daca stii cam ce varsta ar avea.
Gaseste-i un loc mai retras, daca este pui, sa nu fie stresat.Din cauza stersului, unele animale nu mananca, nu beau apa si pot muri.

| ElenaSA a răspuns:

Pune-l pe balcon si da-i apa, paine inmuiata in apa. Pana mai creste sa stea la tine si apoi va pleca singur.

| Seepty a răspuns:

Hraneste-l cu bobite de grau, putina faina si viermisori mici pe care poata sa-i inghita.