| roxyana03 a întrebat:

Buna
Am nev. de ajutor, m-am desp. de prietenul meu acum 3 saptamana. am crezut ca ne inpacam dar el amai avut o relatie de 9 luni in timp ce am stat cu el 5luni, eram cam certati, dar el acum sa inpacat cu ea iar eu m-am desp. de el pentru ca ma mintit. in fine, are alta prietena. ma intalnesc cu el ne intelegem bine chiar foarte bine, e putin cam gelos daca eu fac ceva, iesim toti eu, Iubita lui, EL, ma inteleg bine cu el, dar sunt cam geloasa, vreau sa ma inpac cu elcrying dar nu stiu cum chiar daca e cu aia poate fii si cu minebig grinbig grin: cum sa fac? ajtorbig grinbig grin?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Draga Viorica, m-am uitat pe profilul tau, am aflat ca ai doar 15 ani si ca baiatul dupa care tanjesti are vreo 23. Ti-as sugera sa-ti vezi de treaba ta,el nu reprezinta un viitor pentru tine, mai ales ca are prietena; faptul ca nu ezita sa fie familiar cu ea in prezenta ta, inseamna ca nu te considera decat o buna prietena.Nu castigi nimic daca te bagi intre ei; ai auzit de a cincea roata de la caruta? Decat astfel, mai bine ai rabdare :cu siguranta vei intalni baiatul destinat doar tie; si atunci vei afla ce e cu adevarat gelozia daca cineva ar incerca sa intervina intre tine si el; pune-te in locul fetei care-i este prietena si aminteste-ti ca nu e bine sa faci altuia ceea ce nu ai vrea sa ti se faca tie; fiindca cu ce masura dai, cu aceea si primesti.Numai bine.

1 răspuns:
| znstr a răspuns:

Chiar asa ai accepta sa ajungi? sa umblii cu fostul si cu actuala fostului in parc,cand aia se ling,se tin de mana, sa fii si tu prin preajma.

Suna cam ciudat. intalneste-te doar tu cu el undeva unde stii ca i-ar face placere si faceti ceva 'special' in afara de plimbat.cum ar fi mergeti la un restaurant mai ok, apoi mergeti la tinebatting eyelashes si de acolo nu cred ca-i nevoie de indrumare.

Arata-i ca poti sa-i oferi ce nu poate cealalta prietena a lui. :p