| IM5 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor..Pana acum am fost la abonament pe telefon si acum o cartela de 5 euro..sms-urile se pot trimite in orice retea? Si vad ca am internet pe telefon, pot intra? Cat imi ia din minute I don't know Funda.puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

Pai prima data trebuie sa-ti activezi o optiune, apelezi *100# apoi 1 promotie si activezi, dai sa vezi creditul si iti zice ca ai 2000 minute si sms Vodafone si 75 sau cate sunt nationale si sms, apoi netu, suni la *222, apesi 2 apoi 1 si apoi iar 2, apoi astepti mesajul cu setarile trebuie sa vina 2 si pe ultimu dai intalare, nu-ti ia din minute, ci din mb, ai 75 sau nu stiu cati, asa, apoi dupa ce instalezi, dai la internet din meniul telefonului, apoi setari, apoi profiluri si alegi "Vodafone live! PRE" ai apoi poti intra, minutele, sms-urile si mb i poti vedea apeland *123# DUPA ce activezi o optiune

| vasilev a răspuns:

Pentru SMS national nelimitat iti trebuie optiune de minim 6 euro https://www.vodafone.ro/cartela