| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am nevoie de un sfat.
De ce anime-urile populare, ca : naruto /sh., fairy tail, one piece, hell girl, sunt prea explicative, totul se întâmpla identic sa zic asa, de exemplu în naruto, majoritatea episoadelor sunt numai si numai explicație. Ca vor ei sa îl salveze pe cutărică, ca nu s-au ținut de cuvânt, ca trebuie sa explice nu știu ce, ca gândesc ei nu știu ce, he he, numai alea 400+ de ep. sunt plictisitoare după mine. Totuși la început mi-a plăcut. Ce am mai observat în anime-urile astea populare nu exista romance, doar drama, Comedy și alte chestii stupide, totuși câștigă multi bani, multora chiar le place.
>= Caut anime cu Comedy și Romance.
Gen: --InuYasha
--Toradora!
--Kaichou wa maid-sama
--Karin! The chibi vampires
--Shakugan no Shana
--Kaze no Stigma
--Elfen Lied
Multumesc tuturor. Răspunsul bun funda+vot.Restul voturi.

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Buna.Naruto este anime de actiune,nu romance.Dar daca, cauri un anime comedy-romance, Lovely Complex este exact ceea ce cauti.Eu m-am uitat in lb. engleza, ca altfel nu am gasit, si m-a impresionat extrem de mult.Si alte anime gen acesta sunt The world god only knows si Fruit basket.
Bafta si vizionare placuta.

2 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Si...ti se par plictisitoare pentru ca nu este genul tau de anime.Dar majoritatea peroanelor le plac, inclusiv eu.Pot sa ajung si la 30 de ani si tot nu ma opresc pana nu vad ultimele episoade din Naruto.
Bafta.

| loveiseverything a răspuns:

Pai sa ma gandesc,ar fi :A tale of memories,Gravitation(BoysLove), Kimi Ni Todoke, 5 centimeters per second, Myself yourself.