| Rolly a întrebat:

Buna,
Am o intrebare. Care e cel mai daunator alcool, si oare de ce? Alegeti unul din listuta de mai jos, si daca puteti sa imi spuneti ce are putea afecta.
-whisky
-tuica
-spirtul medicinal
-vodca
-rom
Cam atatea stiu, deci daca stiti nu uitati sa scrieti ce stiti despre ele, vreau sa ma interesez in daunele lor, si de ce nu trebuie baute.

Răspuns Câştigător
| AddictedToMDMA a răspuns:

Spirtul medicinal din lista ta. Nu este destinat consumului uman... Un pahar de tuica este chiar recomandat. Whiskey-ul poti sa-l bei cu masura. Despre rom si vodka, nu stiu ce sa-ti zic. :-D

6 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Etilic

| AddictedToMDMA a răspuns:

@EdwinRoland... spirtul iti distruge ficatul. Nu ca restul bauturilor n-ar face-o, dar spirtul mult mai repede si mai rau! Si ar mai fi o problema : Contine alcool metilic care-ti strica ochii.

| Rolly explică:

Ok, spirtul medicinal nu este destinat consumului. Stiu asta! dar ce daune poate provoca daca il bei? stiu pe cineva care bea, si ma cam tem de sanatatea sa dar nu asculta nici daca ii dai in cap ca nu e bun. as vrea sa stiu ce ii poate provoca daca sti cumva.

| Rolly explică:

Multumesc de raspuns! DoCristian ai fundita big grin

| annaboss a răspuns:

Pai toate din aceea lista pusa de tine sunt DROGURI mai putin Spirtul la care si el poate ajunge in aceeasi categorie.Consumul de spirt ati termina ficatul, provoaca orbirea, plus ataca creierul lent si devi foarte agitat si nervos.Asta fiind specific consumatorilor, nu neaparat de spirt, a consumului de cafea, tutun si alcool.