| BlablablaFatacudetoate a întrebat:

Buna! Am o mare, mare problema!
Deci, totul a început in Septembrie, când profa de tehno a trebuie sa renunțe la niște ore, printre care și ora clasei noastre. ( Cu un an in urma, am fost la olimpiada și am luat un punctaj destul de bun. )
Profa noua, este și de mate, la prima vedere a fost ok, pana in Decembrie, când am întrebat-o dacă îmi poate da și mie niște materiale pentru olimpiada ( la tehno ), și m-a întrebat dacă vreau sa merg, și eu, am zis ca da, de ce nu?
Însă, de la începutul lui Decembrie pana acum, a făcut pregătire NUMAI cu copii care vor la mate.
Eu am încercat sa rezolv niște subiecte de olimpiada, dar unele mi se par întortocheate, și când vr sa o întreb pe doamna cum se rezolva, se trezește un copil de la mate ca nu știe o problema. Înțeleg ca matematica este o materie dificila, dar cred ca putea sa își întindă o mâna si la mine.
Eu nu mai vr sa merg, și nu știu cum sa ii spun. Ma puteți ajuta? Ps : contul nu e al meu, e al unei prietene. Va rog ajutați-mă! Orice,, discurs ‘’ ma va ajuta enorm!

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

Ii spui clar si deschis: "Nu am facut pregatire, nu m-ati ajutat unde am avut nevoie, asa ca nu cred ca voi face fata onorabil la olimpiada. Pentru asta vreau sa renunt, sa nu mai merg."