| AndreyBlackJack a întrebat:

Am o mare nelamurire si anume: am avut media de admitere la liceu 9.34. Liceul la care am intrat este cel mai bun din orasul meu(nu sunt din Bucuresti) si am intrat la a doua clasa de mate-info. Prima este de mate-info intensiv info, iar a doua este doar mate-info. Nu stiu daca sa ma transfer la prima clasa sau nu. Ultima media de la prima clasa a fost 9.40, iar la a doua clasa a fost 8.20. Chestia este ca la primele clasele de la celelalte profile au fost medii mai mici decat la a doua clasa de mate-info. Nu-mi prea place informatica, dar matematica este tot aceea, nu? Cineva mi-a zis ca in multi ani a doua clasa a fost mai buna decat prima, iar media mea mica se datoreaza faptului ca am avut profesori foarte exigenti comparativ cu alte scoli din oras ce nu au vrut sa-si strice prestigiul. Ce credeti, sa ma transfer sau nu?

Răspuns Câştigător
| ReDMaN12 a răspuns:

Depinde,ai scris ca nu-ti place informatica, deci ce rost are sa te duci la un profil la care nu iti place,, obiectul intensiv". Daca ai mai multi prieteni in clasa cealalta si crezi ca te-ai putea descurca punand mana pe carte atunci te poti transfera.Credema si eu am intrat anul asta la liceu la mate-info(intensiv info)si inca nu pot sa-ti dau detalii despre materia predata la info....Mult succes!