| Lariisucaaa a întrebat:

Am o problema(asa o numesc eu). Deciii la scoala sunt o fata nebuna(intr-un sens mai bun, adica nu creez probleme, doar ca sar prin clasa etc), sunt vesela, amuzanta si fac mereu colegii veseli cand ei sunt suparatii si ii fac sa rada. Dar eu in cartier la mine sunt FOARTE timida cu toti copii. unii imi spun daca eu rad.etc.De fapt fete de incredere in cartier nu sunt deloc si cred ca de aceea ma comport asa.adica daca as avea colegii cu mine nu as mai face asa.si cei din cartier nu ma cunoscc chiar deloc.de ex:cand sunt pe strada si se ia cineva de mine. eu nu-i zic nimic. dar cand sunt colegii ma iau si eu de el.colegii inseamna aproape totul pentru mine parca sunt fratii mei si domnisoara diriginta e a doua mama.Sii in cartier fetele isi bat joc.am cateva prietene dar parintii nu le lasa pana seara afara(ma refer vara)le lasa pana la 7sau 8 iar eu stau cu ceilalti pana la 11sau 12 dar nu spun nimic adica nu ma simt in pielea mea. ce sa fac sa nu mai fiu asa in cartier?

Răspuns Câştigător
| florin193 a răspuns:

Incearca sa ii cunosti cat mai bine pe cei din jurul tau, asa o sa te integrezi mult mai usor intr-un anumit grupwinking
banuiesc ca pe colegii tai ii cunosti mai bine decat pe cei din cartier si asta ar putea fi problema, lipsa de comunicare
sper sa iti fie de folos sfatul meu
bafta!

1 răspuns:
| Lariisucaaa explică:

Mersi multt:*:*