| tiranul a întrebat:

Am o problema destul de mare:Sunt clasa a 10a la cel mai exigent liceu din oras la mate-info.De anul asta eu trebuie sa tot lipsesc pentru ca am treaba in strainatate dar plec destul de des si in vacanta cu parintii tot in timpul scolii si incep sa simt ca nu mai pot face fata cu temele(sunt foarte in urma si mi se pare foarte greu si obositor). Credeti ca ar trebui sa ma transfer sau voi reusi sa termin liceul tot unde sunt acum daca ma organizez mai bine si invat mai mult?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Bineînțeles ca poți sa termini mate-info la acest liceu. Ai nevoie de foarte multa determinare, ambiție si munca. Vei vedea ca daca îți propui sa faci asta vei reuși. Uite ceva motivațional:
Shia LaBeouf "Just Do It" Motivational Speech (Or…: https://youtu.be/ZXsQAXx_ao0