| CyberMusic a întrebat:

am o tema cu titlul:excesul de autoritate a presei... dati-mi exemple sau niste idei/funda si votbig grinlove struck

Răspuns Câştigător
| OliviaSteer a răspuns:

Exemplul cel mai bune este in emisiunea lui Gadea de la antena 3 din ianuarie 2012 cand erau manifestatiile de la unirii. Atunci era un moment in care jandarmii bagau in dube oamenii, erau lupte de strada si o jurnalista se tot baga cu japca sa vada pe cine si cum se ia. E pe youtube faza, mai ales ca gadea zicea ca nici o institutie nu are voie sa puna "labele" (asa s-a exprimat) pe un jurnalist. Astia se cred supermani, nemuritori si sunt in stare sa se bage in mijlocul bataii crezandu-se imuni. In fata legii o baga pe aia cu "sunt jurnalist, trebuie sa investighez". Rezultatele se vad pe realitatea.net, ce inseamna de fapt jurnalismul in RO. Analfabeti care abuzeaza de legitimatie sa incurce autoritatile