| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare as vrea sa va stiu parerea...e normal ca un om sa aiba imaginatie foarte bogata incat sa isi faca filme in cap cu ce ar vrea sa se intample sau ce ar vrea sa faca si pe deasupra sa vorbeasca si singur prin casa?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca are imaginatia bogata si isi creeaza filme in cap nu este nici o problema.Problema este atunci cand ii considera pe cei din jurul lui personaje din acele filme.

| Wøodenpints a răspuns:

Cred că ar trebui să te îngrijoreze mai mult faptul că te îngrijorează că ai imaginație.
Felul cum e construită societatea te face să crezi că a avea imaginație și a putea trăi neînconjurat de oameni este un defect.
Pentru că e mai ușor să-i facă pe indivizi să creadă ce ce fac ei e greșit și sa-i coboare la un nivel de mediocritate decât să ridice gloata cu un nivel mai sus.

Majoritatea oamenilor n-au deloc imaginație sau idei și nu pot gândi ceva original. Mulți nici nu sunt în stare să recunoasă originalitatea. Și e mult mai comod să le bage în cap celor care nu-s ca ei, că nu e bine să ai prea multă imaginație.

| Northern a răspuns:

E super să fii așa.

| MissDevilish666 a răspuns:

Bună.
Probabil...și mie mi se întâmplă.laughing

| Z3R0H0uR a răspuns:

Ceva normal, sentimente, adrenalina, dragoste, imaginatie bogata, pe scurt, omul!

| LalaCoriiii a răspuns:

Da, mie cel putin mi se pare normal, inseamna ca ai o pasiune pentru asa ceva si poate ar trebui sa incepi sa faci ceva din asta, cum ar fi sa faci scenari etc.
Peste ani poate devii regizor big grin