| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Pe prietena mea cea mai buna o cheama Eliza. O cunosc de cand eram foarte mici si ne intelegeam foarte bine.Acum am mai crescut si eam mai maturizat.Cam de vreo o luna ea are un prieten si se inteleg foarte bine, dar pe mine ma cam indepartat.De ex: daca o sun zice uneori ca are ceva de facut sau daca ii zic sa merge undeva in parc sau undeva ea zice ca nu poate, dar pentru iubitul ei si alti prieteni are timp.Nu stiu ce sa fac.Plz ajutati-ma!sadsad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Un prieten isi face timp pentru un prieten, indiferent cat de ocupat ar fi. Ea nu gandeste logic.Cine i-a fost alauri la greu atatia ani? Cine a ajutat-o mereu? Cu cine a ras? Cu cine a plans? Prietenii nu se vor putea compara niciodata cu un iubit. Ei au fost acolo si vor fi.Pe cand el e doar un trecator

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

E normal să se îndepărteze de tine pentru că acum priorităţile sunt altele. dar totuşi spune-i că vrei să discutaţi ceva important şi spune-i cum te simţi. Ea până la urmă e prea " aglomerată" ca să se mai gândească şi la tine. Baftă!

| justme_2041 a răspuns:

E normal, pentru ca ai sa vezi si tu cand vei avea prieten ai sa vezi ca faci mai mult! Pentru ca tine la el asa mult, nu trebuie sa fi geloasa mereu isi ma aminti de tine, crede-ma! Am patit si eu la fel

| Darias16 a răspuns:

Incearca sa-ti faci alti prieteni sau poate chiar un iubit(eu asa as face)

| lau0 a răspuns:

Buna...parerea mea este urmatoarea...sa te duci frumos la ea si sa ii spui problema ta in fata, doar sunteti prietene bune. si vezi ce explicatie are, dupa aceea vei sti ce sa faci:d