| anonim637 a întrebat:

Buna, as vrea sa merg la liceul "Unirea" din Brasov.
Cum e acolo? Cu ce medie se intra? Cam ce se face pe acolo?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa intri la un liceu ca Unirea trebuie sa ai medie destul de mare la examenul de capacitate.

"Cum e acolo?"
Acolo este bine si frumos pentru elevii care invata zi de zi si-si fac temele regulat si foarte rau, pentru cei care nu invata, fiindca primesc note foarte mici de la profesori.

"Cu ce medie se intra?"
Cu note peste 8, la examenul de admitere.

"Cam ce se face pe acolo?"
Se invata si se fac teme, ca altceva nu ai ce face la un liceu, decat sa inveti la toate materiile.

| sierra1 a răspuns:

E bunicel - intri (anul ăsta) cu medii de la apoape 8, la 8, 9