| siminasim7 a întrebat:

Buna
Ce alegeti dintre bani și iubire?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iubirea!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii

| Mosotti a răspuns:

Nu merge una fara alta, trebuie un echilibru intre ele.
Oricare ai alege fara cealalta este dezechilibru si nu e bine.

Ai nevoie si de afectiv dar si de un trai bun fara griji.
Fara bani se duce dracu iubirea ca nevoile strica binele, cu bani fara afectiv mori pe interior si esti nasol chiar daca ai impresia ca nu.

Ca sa nu mai zic ca daca o zic asa mai corect, putini oameni au nevoi afective! De aia intre ei se fac tradatori, nesimtiti, parsivi, se dezamagesc unii pe altii, ca nu prea au chestia asta nici de oferit, dar nici nu prea au nevoie.
Iubirea aia de inceput le trece repede si gata, dupa aia doar pe axa materiala o iau multi.

| J0B0MAT a răspuns:

Bani.
Ăștia îmi lipsesc mereu.

| gemeni6226 a răspuns:

E nevoie de ambele, nu poti locui intr-o cocioaba mizera si sa fii si fericita, e nevoie de un confort minim si conditii minime de civilizatie sa poti fi fericit cu iubirea. Daca mie mi-ar zice cineva ca muta-te din apartamentul tau vinde tot si du-te ca vei fi adorata intr-o cocioba care se darima as zice ca mai bine sa nu fiu iubita niciodata.Nu renunt la ceea ce am.

| FreddieM a răspuns:

Pe Rosalia. Ca sa-mi explice ce-i iubirea?
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeul. Muncă cinstită. Biserica.

| Lupică27 a răspuns:

O damigeana de vin

| EestiSodalane a răspuns:

Iubire, normal

| ILoveBlackCats a răspuns:

Iubire, clar.

| alex779988 a răspuns:

Astia care zic bani sunt saraciile astea care n-au avut niciodata in mana mai mult de 3000 de lei...ori om care a avut o situatie buna de bani stie ca degeaba ai 1 mil de euro daca esti singur si n-ai cu cine vorbi, n-are cine sa te inteleaga sau sa te asculte.Nu te ajuta cu nimic sa ai bani multi daca esti singur.Ia gandeste-o din perspectiva ai 1 milion de euro, dar toata viata o sa fii inconjurat de ''prietenasi'' de astia care stau cu tine doar pentru bani sau nu esti inconjurat de falsii astia dar stai singur mereu, crezi ca ar merita? Nu. Daca ar fi sa aleg as alege iubirea.Pt ca pe la 50 de ani ca orice si ca femeie si ca barbat esti terminat nu-ti mai faci tu nicio relatie nu te mai ia nimeni, ca ai pretentii si esti la stadiul in care nu mai ai voie sa ai pretentii si mori singur.Ti s-ar parea distractiv sa ai bani multi da sa vi acasa si sa fii mereu singur?