| Clarybsm a întrebat:

Bună,ce părere aveți despre sinucidere? Se consideră o persoană slabă de caracter daca face asta, chiar daca are motive clare?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

NICIODATĂ nu exista motive pentru sinucidere.
Cine gandeste asa este un om slab care nu are tăria să lupte cu greutătile vietii.

| J0B0MAT a răspuns:

Da.Pentru că moartea e ușoară, scurtă. Viața e grea și lungă.
Unii au motive întemeiate, dar sunt rari, iar slăbiciunea de caracter e ultimul lucru care ar trebui să conteze când cineva face asta.

| FreddieM a răspuns:

Dai un exemplu de,, motiv clar''?
Cheers

| SkandallKamataru a răspuns:

Cica motive clare, ma voi nu sunteti sanatosi rolling on the floor))

| Cavaler001 a răspuns:

Nu te mai gandi la acest subiect happy
De ce nu vrei sa te gandesti la ce-i frumos in aceasta viata?
Nu te-ai nascut ca sa te sinucizi.
Nu e o persoana slaba de caracter cine face asa ceva, ci o persoana care nu se gandeste cata suferinta produce celor apropiati.
Gandeste-te ca poti face pe cineva fericit, dar daca te sinucizi nu va bucurati niciunul.
Cica fiecare sac are peticul lui, dar daca stai numai in casa si la munca slabe sanse, desi ai colegi si la munca.
Zambeste mai des, gandeste pozitiv si fa miscare, sport, sala, inot ca-ti vor ridica moralul!
Chiar daca sunt clare motivele, nu sunt bune! Altii se lupta cu bolile si cu handicapul lor ca sa traiasca si sa se bucure de aceasta viata si tu care esti sanatoasa nu vrei?
Parinti n-ai sa vb si cu ei?
Sigur sunt persoane carora le pasa de tine!