| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa reușesc să învăț în gând? Eu pot învăța numai cu voce tare, altfel nu mă pot concentra sau simt că mă sufoc. Știu că sună ciudat, este ciudat. Anul asta o sa merg la facultate unde o sa stau la cămin și e de la sine înțeles frica mea. Nu știu ce să fac.

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu are nimeni rețeta minune. Pur și simplu începi să înveți în felul ăla și încet-încet o să te obișnuiești. Când ai ceva de învățat, du-te la bibliotecă și învață acolo, o să te ajute.

P.S: Poți învăța cu voce tare la cămin, n-o să deranjezi pe nimeni. Pentru că n-o să te auzi de manelele din toate părțile.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Doar incerci sa inveti putin mai incet, cum ar fi in soaota ca sa nu deranjezi colegii.