| DreamAutopsy a întrebat:

Bună dimineața!

Pt mine nu-i chiar bună, m-am trezit dintr-un coșmar teribil :-l
Asta nu e prima dată, mi se întâmplă mai mereu.
Am încercat toate metodele să nu mai am coșmaruri: m-am obosit toată ziua, gândesc pozitiv, nu m-am mai uitat la filme horror (oricum nu au legătură cu coșmarurile mele) n-am nici o problemă medicală și am căutat și pe net ceva să fac coșmarurile să se oprească dar n-am găsit nimic folositor.
Cel mai mult mă sperie că visez, mă trezesc iar mă culc și visez continuarea, ciudat, știu laughing
Voi aveți coșmaruri repetitive, și cum scăpați de ele?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, stropeste patul cu aghiasma, fa o rugaciune seara, dai cu tamaie, si elibereaza-ti mintea de lucrurile negative.incearca, nu ai nimic de pierdutwave

| zanesiprintese a răspuns:

Ai omis un lucru: mananci seara tarziu, d-aia visezi urat!laughing)

fara sa vrei te gandesti la lucruri urate, iti raman in minte si le visezi. daca visezi prea des, mai du-te la biserica, zi un tatal nostru...

| TommyMiller a răspuns:

Nu este atat de tragic, mai rau este daca cosmarul iti intra in fund!

| AndreuTsa_8488 a răspuns:

A fost doar un vis.happy
Ti se poate intampla ca mananci tarziu,
Te culci tarziu,
Nu uita,
Nu iti creezi "acel vis"
In vis esti la o papusalaughing
Pa, pa