| Viitorulapropiat a întrebat:

Bună fratilor... In ce țara v-ati muta definitiv? ( de pe toate continentele) ce-ati alege dintre Japonia, Australia si Noua Zeelandă? Ce parere aveti despre Romania?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Tot timpul mi-a placut Japonia mi se pare o alta lume acolo, dar mi-as dori doar sa o vizitez nu sa raman acolo definitiv. Am auzit totusi ca barbatii de acolo se poarta foarte urat cu femeile lor, si nu cred ca mi-as placea sa vad nesimtirea in jurul meu la nivel atat de mare. Nu am vizitat nici vreuna din celelalte enumerate de tine, dar momentan consider ca sunt O.K. in Romania si imi doresc sa traiesc aici. Tara e frumoasa, avem si oameni frumosi destui, si cu totii stim ca fiecare tara are uscaturile ei.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Australia,Romania e o Tara minunata din pacate nepoluata de germanii, nu sunt rasist dar cunosc mult romanii care spun la fel, si eu sunt jumatate roman, desi nu pot fi rasist

| GoldenZenith a răspuns:

Portugalia și/sau Australia.
România este superbă, dar păcat că nu este valorificată așa cum trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte multe locurile unde mi-as dori să mă stabilesc definitiv, Bora Bora, Polinezia Franceza; Toscana, Italia... sunt multe. Australia, clar. Ce parere am de România? o tara superbă, însă mai sunt multe de schimbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi place Japonia, dar oamenii au standarde foarte dure acolo și nu aș face față.
UK e o țară frumoasă, dar am o bănuială că majoritatea locuitorilor sunt xenofobi.
Toată viața mi-am dorit să merg în SUA, mă fascina lumea asta văzută prin intermediul filmelor, serialelor, a culturii pop. Dar lucrurile care se întâmplă în politică de câțiva ani m-au făcut să îmi schimb părerea. România e mult mai ok, în comparație. Chiar îmi place România.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Chiar planuiesc sa merg la facultate in Japonia.
Romania e o tara alcatuita din oameni care traiesc sub linie, pozand in victime.

Răspuns utilizator avertizat