| anonim_4396 a întrebat:

Buna imi puteti spune niste site-uri unde pot gasi statusuri de genul asta "Incerc sa ascund calvaru numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie" sau spuneti-mi voi statusuri.

Răspuns Câştigător
| SẁėĕťŷĿøVvë a răspuns:

Mi-as dori sa mai fiu fetita mica pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum.am suferit prea mult ca sa te iert si acum

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant, Minciuna! Si toate fara nici un motiv! Am greSit din nOu.Am Oferit dragOste, Unde trebuia sa ofer indiferentSa!"

am cяєzυт ιη σcнι ѕιηcєяι ѕι ∂a`н, м'am aяѕ... am νazυт` ιη σaмєηι cє nu`н νяσιaм ѕa νa∂ νяєσ∂aтa`н... ιυвιяєa ѕι υяa cυм ℓσνєѕc aмвєℓє ∂єσ∂aтa`н

тιмρυ νιη∂єca яaηι` ∂aя υcιde ѕρєяaηтzє`... nu`н ρσт ѕa мa ƒєяєѕc ∂є aмιηтιяι єχacт`н ca ∂є gℓσaηтzє

ѕтιυ ca υηєσяι є ρяєa тaяzιυ... ѕa ℓυρт ∂є υηa ѕιηgυяa, nu ѕтιυ! єѕтι aтaт`н ∂є ∂єρaятє`н... un ƒιηaℓ ƒєяιcιт`н, ∂ιη ρσνєѕтι ηєтєямιηaтє!

ιηcσтяσ ѕa aℓєяg؟؟ єяaι ѕтaятυℓ мєυ... мι`am ρυѕ ιηcяє∂єяє ιη тιηє ѕι ιη ∂υмηєzєυ

Am visat prea mult ce nu trebuia, am vrut prea mult ce nu trebuia, acum toti sunt fericit, iar eu plang printre zambete si rasete.

Stau in camera mea rece Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu Ma simt singura Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea Inchid ochi si incerc sa uit de tot.

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…

Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc. de ce oare TE IUBESC?

Vezi tu nu pot sa te uit fiindca te iubesc prea mult.Insa tie ti-e usor mie insa imi vine sa mor.

Nu stiu ce a fost intre noi: o dragoste, o minciuna, o obisnuinta. Dar orice ar fi fost a fost un vis frumos, vis care a ajuns sa ma raneasca si nu mai pot sa traiesc asa.

Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna.

De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei!

Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc.

Plang de durere, sunt singura si trista si te vreau inapoi, intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc.

E atat de frig, lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc, traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata.

1 răspuns:
| ioana_5584 a răspuns:

Pai poti cauta pe google statusuri si iti alegi ce iti place mai multhappy